Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki w drzwiach -moja modyfikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem kilka tematów na tym forum odnosnie głośników w drzwiach.

uff....po długich poszukiwaniach dokonałem wyboru :?: . Strasznie ciężko się zdecydować...wybór głosników jest ogromny, chciałbym coś znanej marki i dobrej jakości, ale tez aby nie wydawać za dużo kasy....no zobaczymy....

z przodu będą montowane

http://www.elektrodor.pl/mac-audio-apm-fire-2-13.html

 

a z tyłu :

http://www.elektrodor.pl/mac-audio-apm-fire-13-2.html

 

 

Dodano: 17 lip 2013 - 21:10

No i głośniki w drzwiach już zamontowane :)

Zprzodu trzeba było ciut powiększyć miejsce, bo w oryginalnych jest mały magnes.....przydała się lutownica B))...ładnie "wyciąłem" otwór i głośnik bez problemu się zmieścił B).

w tyle miesca jest sporo, zmieści się 13cm z duzym magnesem, tylko to rozbieranie tapicerki...ale poszło sprawnie :)

Syczki w desce na razie oryginalne...dzisiaj już czasu brakło.

 

Efekt....na pewno lepiej niż oryginał, ale nie ma co ukrywać...przydało by się wygłuszyć dzwi....i tu pytanie...ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? coś poradzi??

 

i kolejna sprawa....wzmacniacz....jak podpiąć pod oryginalne radio tak aby wspomóc głośniki w drzwiach ????

post-57287-0-75782000-1373351382_thumb.jpg  post-57287-0-50243600-1374088499_thumb.jpg  post-57287-0-57027400-1374088510_thumb.jpg

 

post-57287-0-97341800-1374088513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat, też chcę w moim kombi wymienić głośniki. Kiedyś miałem starego mercedesa W202 i tam uzyskałem super efekt bez tuby i o dziwo na fabrycznych głośnikach. Dołożyłem tylko w tylną półkę seryjne głośniki basowe i podłączyłem pod osobny wzmacniacz (4x 25Wat)[w MB były 2 gwizdki w desce, 4 głośniki w drzwiach, i w tylnej półce 4szt.] i na fabrycznym Radiu Beckera fajnie to grało.

Ciekawe czy w renault udało by się uzyskać podobny efekt... Wg mnie na pewno trzeba będzie wspomóc radio jakimś wzmacniaczem

Dokładnie taki miałem: http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-xm-2042-i3372500060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy pod to radio które posiadam jest mozliwośc podpięcia wzmacniacza? z tego co wiem to nie ma w nim wyjść RCA.

poza tym w rombii jest roleta, nie ma tylnej półki jak w sedanach, więc montaz tego typu dodatkowych głośników odpada

Edytowane przez DUSZEK-82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest lepiej, poza tym stare głośniki były już sparciałe, guma od starości spękana, więc taka wymiana tylko na dobre wyszła. a fabryczne radio daje rade, podejrzewam, że jak wygłuszę drzwi to bedzie jeszcze piej, ale na razie nie wiem jak się za to zabrać....ale poczytam, poszukam, może ktoś coś doradzi....znajdę wolne popołudnie i będę działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sie tez borykałem z tymi głośnikami z przodu lecz dałem spokuj trza wydać sporo kasy na głosniki by grało lepiej i wygłuszenie a nie o to nam chodzi wszystkim , tylko o zagranie lepiej jak fabryka . sam próbowałem z hertzami i phonocarami i infinity nie ma różnicy . wymiana tweeterow to ie opłaca a nagłosnienie basem tylko suba i wzmacniacz albo zabudowa boczków nadkola ja mam zrobione teraz sie borykam z podłaczenie m wzmacniacza do fabrycznego radia by załanczało radio wzmacniacz i wylanczalo i stoje w miejscu (co do wyjscia line out rca (chinch) adapter za 12 zł na alle... daje rade a wpina sie w głośniki najlepiej tylnie gdyz w razie czego na radiu mozna odseparować granie tylnich (jak sie wozi dziecko z tylu by nie dudniło na subwooferze) . jak ktos bedzie wiedzial co do REMOTE wzmacniacza poprzez radio piszcie pilne dla mnie a wzmak mozna umiescic w kombiaku w bagazniku sa 2 pułki jedna na drugiej i w jednej jest apteczka i gasnica a pod nia jest kolo zapasowe piekna sprawa . dajcie znac jak wyzej w temacie

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie ;) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach <zolta>

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :)

Nikt was nie goni ;) Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :) ;) -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Czy głośniki muszą być zabezpieczone ? Jak nie będą to woda się po nich leje i mogą się spalić? Prawda to ?  A jeśli tak to jak je zabezpieczyć skoro trzeba odciąć cześć plastiku żeby  można było wstawić większy głośnik? Zalać nowy głośnik od wewn jakimś klejem na ciepło ? Uważam za be sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 9.07.2013 o 08:30, DUSZEK-82 napisał:

Zprzodu trzeba było ciut powiększyć miejsce, bo w oryginalnych jest mały magnes

Czy po wycięciu tego plastiku nie cieknie woda po głośniku (deszcz, mycie) i czy nie zalewa kieszeni w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!