Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrusznika Renault Megane 1.6 8V 1996


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wymienić rozrusznik w moim Renault Megane 1.6 8V 1996.

Dziś zrobiłem pierwsze podejście i powiem szczerze, że na podejściu do tematu się skończyło.

Jestem przerażony umiejscowieniem rozrusznika...

Próbowałem się do niego dostać z kanału ale dostęp jest bardzo słaby.

Gdzieś wyczytałem, że należy unieść samochód z prawej strony i rozrusznik powinien "wymknąć się" ale niestety nic nie zdziałałem.

 

Prosiłbym o pomoc w temacie.

Jak się w ogóle do tego zabrać?

Może dysponuje ktoś jakimś manualem ze zdjęciami?

Będę wdzięczny za każde wskazówki.

 

Gdyby nie tak słaby dostęp wymiana zajęłaby kilka minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie wyciągałem rozrusznik, wystarczyło z kanału go oprzeć na półosi (tej od strony zbiorniczka wyrównawczego) lub na czymś w jej pobliżu i od góry wyjąć. Trochę gimnastyki z manewrowaniem rozrusznikiem jest, ale nie sprawiło to dla mnie większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebujesz płaskiego klucza 16 i czegoś jak grzechotka z przedłużką. O ile znajdziesz rozrusznik to znalezienie jego trzech srub mocujących nie powinno stanowić problemu. Do odkręcenia jednej potrzebny jest właśnie płaski klucz, pozostałe dwie z przedłużką. Kable najlepiej odkręcić od dołu. Przy okazji podepnę się pod temat i zapytam jaki kolor kabla masz podłączony na wsuwkę na elektromagnesie? Bardzo by mi się to przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Chcę wymontować rozrusznik. Niestety nie mogę zlokalizować śrub go mocujących. Zrobiłem zdjęcie. Proszę o wskazanie gdzie owe śruby są. Czy 1,2,3 to te śruby, czy znajdują się w innym miejscu?

 

Dodano: 16 sty 2014 - 20:30

?

post-21372-0-42415900-1389900452_thumb.jpg

Edytowane przez markar74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem w swojej megi udało się bez kanału podmienić rozrusznik od góry,dostep nie był super ,jednak to nie był jakiś wielki problem . :bash: Jak masz dostęp do kanału unikniesz uszkodzenia rąk ,bo ja swoje pociąłem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjąłem (10 min. roboty). Zeby był łatwiejszy dostęp zdemontowałem przepustnicę wraz z rurą do obudowy filtra powietrza. Okazało się, że rozrusznik jest sprawny (po podłączeniu do aku działa). Podejrzewam, że coś nie łączy w stacyjce. Zanim ją rozbiorę chcę upewnić się. Czy podłączając miernik do wsuwki (biały kabelek) mogę to sprawdzić (gdzie podłączyć drugi kabelek z miernika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napięcie pojawi się z chwilą przekręcenia kluczyka w pozycji zapłon, czyli na ostatniej pozycji stacyjki. Tylko uważaj abyś nie zrobił bum podczas podłączania akumulatora, bo przewód plusowy akumulator - rozrusznika masz odpięty i może dotykać do masy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze 2 przewód na elektromagnes właśnie on podaje + na elektromagnes i uruchamia rozrusznik, najczęściej jest koloru białego zakończony wsuwką lub nakrętką jedno i drugie lubi przegnić i mogą być z tego drobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!