Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usunięcie FAP - plusy i minusy


Fabian180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem właścicielem Megane 2 Grandtour po liftingu. Niestety od pewnego czasu ma on zatkany filtr cząsteczek stałych. Próbowałem prawie wszystkiego aby go wyczyscic. Niestety nie pomogło. Zostało mi albo kupno nowego - 5 tys złoty, albo usunięcie - 1,2 tys. złotych. Oczywiscie wybrałem to drugie. Proszę napiszcie mi jakie są wady i zalety tego co zamierzam zrobic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety- to brak problemów jakie masz teraz, pod warunkiem że zostanie to zrobione poprawnie, z pobraniem i przeróbką i ponownym wgraniem nowego softu do ECU.

Wady- podłożysz się ekoterrorystom, którzy to wymyślili zmuszając koncerny samochodowe do takich rozwiązań, bądź płacenia kolosalnych pieniędzy za odstępstwa od tych wymysłów.

Gdzieś czytałem, że taka przeróbka może w czasie diagnozy wykazać ponadnormatywny procent CO2 w spalinach, większy jak w autach fabrycznie bez FAP-a. uważam jednak że po to się soft zmienia by takie auto zachowywało się identycznie jak te bez FAP-a na rynek wypuszczane.

Inna sprawa, że odkąd mam dziesle, jeszcze nikt w czasie przeglądu analizatora spalin pod moje auto nie podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tego u nas nie sprawdzają, nie posiadają sprzetu który sprawdza ilość cząstek stałych.

Można tylko fizycznie sprawdzić czy filtr jest.

Minus to taki że napeweno będzie widać więcej bąków i w razie jakiegoś wyjazdu do DE itp krajów gdzie są strefy może być w teori problem w razie jakiejś kontroli

 

Reszta to plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megance (1.9 dci 96KW ) zdecydowałem się usunąć taki filtr już prawie 2 lata temu. Wszystko jest bardzo dobrze. Są dwie zauważalne różnice : auto jest trochę mocniejsze i przy uruchomieniu puszcza czarnego "bąka" z rury wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja koledzy od 2 dni jest posiadaczem meganki po wycięciu programowo jak i potem mechanicznie u innego mechanika filtra fapa . Spokój jak ręką odjął . Koszt 750 zł Mamy jednak magika w mieście co bierze taniej jak te zdzierstwo w innych firmach . Aha jest programowo sterownik modyfikowany tzn tylko filtr fap (wyciągany komputer gdyż mam Bosha), wszelkie inne informacje będą wyświetlane czy też błędy związane z silnikiem . Mogę dać namiary w Wałbrzychu . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!