Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum zasysanego powietrza 1.9dCi


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio że słychać wyraźny szum zasysanego powietrza (a może jakiejś nieszczelności) przy dodawaniu gazu. Może nawet to zjawisko występowało wcześniej ale dopiero teraz zacząłem się temu uważnie przyglądać.

Szum dochodzi wg. mnie z okolic rury łączącej filtr powietrza z turbosprężarką. Sprawdzałem jest szczelny. Oddałem nawet do ASO Renault, dwóch mechaników grzebało tam z pół godziny i nic nie namierzyli. Mówią że wszystko ok. Ale jakoś nie do końca chce mi się wierzyć że tak powinno być...

Czy może być taki objaw kończącej się turbiny?

A może coś innego trzeba by jeszcze sprawdzić? Za tydz. wyjeżdżam na urlop i pewnie z 5 000 km będzie przejechane.

 

Dodano: 28 lip 2013 - 22:30

Nie wiem czy może mieć to jakieś znaczenie ale te szumy pojawiły się od kiedy zatankowałem ON Shell Nitro +. Ja nie widzę związku ale może to zbyt skomplikowane:)

P.S. Na tym paliwie zauważyłem że komputer pokładowy zaczął zaniżać spalanie (o ok. 0,5l), z tankowań wynika mniej więcej to samo co zwykle. Wlałem dwa pełne baki pod rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tankuje zazwyczaj ON VERVE, chodz czasem miałem zwykłe paliwo ON i tak samo działało :!:

 

Dodano: 30 lip 2013 - 11:10

Ok pisałem, że mam taki sam problem właśnie dzwonił do mnie mechanik i okazało się że był dziurawy i nie szczely wąż prowadzący od turbiny do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie taki głośny szum był po wymianie filtra powietrza (na Mecafilter), a założyłem prawidłowo i nie był dziurawy. Założyłem (jak wcześniej) Filtrona i znów było ok. Potem mierzyłem te dwa filtry i okazało się, że ten Mecafilter był mniejszy w jedna stronę ok 2 mm od Filtrona a według katalogu powinien być tyle większy. Sprawdzałem na stronach producentów. Może to dlatego . Co o tym sądzicie?

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!