Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cięgno Turbosprężarki


jacek-wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Na poczatek opisze problem z moim autem, mianowcie auto przebchodzi w tryb awaryjny traci moc i niesłychac turbosprężarki.

Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu jeżdzi normalnie ,natomiast chwile póżniej znów jest tryb awaryjny .

w aucie wyczyściłem egr wymieniłem filtr paliwa,powietrza niestety nic niepomogło ,auto wczoraj trafiło do ASO w Długołece tam po podpięciu do Clipa wykazało przepaloną świece oraz zatarte cięgno turbosprężarki .Pan mechanik stwierdził ze turbina jest do wymiany i że on od tego by zaczoł

Wiec mam pytanie czy ktoś miał już może taki przypadek, i czy faktycznie jest koniecznośc wymiany turbiny a nie np.elektrozaworu badz czujnika doładowania ,dodam ,że kiedy auto nie jest w trybie awaryjnym świetnie jeżdzi słychac turbine i czuć efekt jej pracy .Chce uniknąc jesli się da zbędnie wydanej kasy.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pan mechanik sprawdzi czy wirnik turbiny ma luz wzdłużny, lub poprzeczny. Ten drugi w jakimś stopniu jest dopuszczalny. Jeśli jest duży luz, oddaj do regeneracji, jeśli nie, to i tak powinien ją obejrzeć fachowiec.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich

Auto było dzisiaj w warsztacie we Wrocławiu na ul.Legnickiej gdzie regenerują turbosprężarki, po oględzinach pan stwierdził,ze raczej problem jest po stronie elektrozaworu a nie turbosprężarki .

Wiec auto trafia do mechanika który ma wpiąć się pod kompa i podmienić elektrozawór na inny.Postaram się informować na bieżąco co wyszło faktycznie w aucie.

 

Dodano: 17 mar 2014 - 17:37

Witam Wszystkich.

Odnośnie zacinającego się cięgna turbosprężarki okazało się,że panowie z ASO w Długołęce prawidłowo wskazali ustrekę.

W ubiegłym tygodniu wymieniłem turbo na regenerowane koszt 800zł ze zwrotem starej,auto jeżdzi tak jak powinno i juz nic złego sie niedzieje.

Wiec z mojej strony moge polecic ASO w długołece jak i warsztat regenerujacy turbiny na ul.Legnickiej we wrocławiu.

Mam pytanie, gdyż pan zajmujący się regenracją turbin po rozkreceniu jej zasugerował,że mogą lać wtryski.Ponieważ turbina jest zabardzo zakopcona na czarno,czy może ktoś miał taki przypadek już? dodam ze auto nie kopci odpala normalnie i dynamika też jest ok. Bede wdzięczny za każda informacje jak mógłbym to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!