Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w silniku 1.6 16v


Nft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie znalazłem na forum problemu z takim silnikiem i rocznikiem dlatego zakładam nowy temat.

Proszę o informację, ponieważ od dwóch dni z silnika dobiega niepokojący dźwięk stukania (stojąc przed silnikiem od lewej strony tam gdzie rozrząd,alternator) może ktoś użytkowników spotkał się z taką usterką bo byłem narazie u dwóch "miejscowych" mechaników, którzy bez dokładniejszych oględzin nie postawią diagnozy, najgorsze że mogą zobaczyć do meganki pod koniec przyszłego tygodnia :mrgreen:

Dodam że autko posiada lpg i stukanie słychać na lpg i benzynie.

Megi sprowadzona 6 m-cy temu i gość zapewniał że miała wymieniony rozrząd (od tego czasu przelatała 15tyś km na tym rzekomo wymienionym), w pracy silnika poza stukaniem nic się nie zmieniło, równo pracuje, odpala bez problemu, przyśpiesza równo,auto 1.6 16v z 2006r po lifcie, 250 tyś przebiegu.

Załączam mp3 w celu odsłuchania.

Proszę o opinie co to może być, czy mogę autem się dalej przemieszczać do tego przyszłego tygodnia zanim wjadę na warsztat czy lepiej od razu do aso dzwonić i nie jeździć dalej :)

http://w37.wrzuta.pl/audio/8Alx6u0o3Dx/megane_ii_phii_1.6_16v_stukanie

Z góry dziękuję !!!

Megane.mp3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wali... nie wiem czy ryzykował bym dalszą jazdą. Raczej na pewno nie jest to zawór (popychacz) bo te stukają ciszej, często po przygazowaniu cichną w ogóle.

Stukanie pojawiło się z dnia na dzień czy po jakimś zdarzeniu?

Możesz spróbować odłączyć zawór KZFR i zobaczyć czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi sprowadzona 6 m-cy temu i gość zapewniał że miała wymieniony rozrząd (od tego czasu przelatała 15tyś km na tym rzekomo wymienionym)

A fakturę na tą wymianę miał? Proponuje obejrzeć dokładnie koła pasowe oraz pasek akcesoriów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki były by słyszalne wyraźniej od dołu silnika, jak by tłok walił po zaworach to na pewno nie chodziłby równo, i mocy też by tyle nie miał.

Może KZFR się zablokowało i stuka tak jak przy odpaleniu gdy jest uszkodzone. Tylko w tym przypadku cały czas. ja jednak zaczął bym od wyciągnięcia zaworu przy KZFR, przeczyszczenia. Gdyby dalej waliło to spróbował bym jeszcze na odłączonym zaworze. To najłatwiej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dwie diagnozy bo byłem w dwóch warsztatach :mrgreen:

Odwiedziłem dzisiaj warsztat specjalizujący się w Renault, Citroen i Peugeot - starszy mechanik (ok 55 lat) od razu powiedział że "zawory hydrauliczne" a jak przyszedł młodszy (lat 33:) "na 99% KZFR + rozrząd od razu zrobić" i wybił z głowy temu starszemu jego teorię łącznie 1500zł a za naprawę(wymianę na nowe) zaworów wyceny już nie otrzymałem bo stwierdzili że najpierw muszą auto przejżeć na warsztacie ale to i tak będzie ta wersja za 1500.

Warszawa ASO Lewianowska udało mi się na szybko uprosić Panów 5 min przed fajrantem na szybką ocenę - zawory, więcej bez rozebrania nie powiedzą z klauzulą "po rozebraniu diagnoza może ulec zmianie" :)

Nie mam żadnych faktur na części i wymianę rozrządu jest tylko napisane korektorem na silniku "Nov 2012 235000" według handlarza(Holendra) to jest termin i przebieg kiedy był robiony rozrząd, gorzej jeśli to termin wymiany bo auto ma już 250tyś km.

Tyle na dziś, sam nie wiem co zrobić, gdzie Megi zostawić żeby ktoś naprawił to co faktycznie jest do wymiany a nie robił żeby zarobić ;)

Powiem szczerze, że z moim doświadczeniem i szczęściem napraw autek wolałbym nie dotykać się do silnika żeby nieuruchomić auta do końca :)

Chyba nie ma co gdybać, trzeba komuś autko "powierzyć"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wałki?

Luzy na zaworach?

Ja mam u siebie podobne stukanie tylko tak z 5 razy bardziej słyszalne.

Jak wymieniałem uszczelke głowicy mechanik mi powiedzial że tak stuka bo mam zjechany wałek rozrządu.

Edytowane przez mati1491
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawione.

Według mechaników przebieg przy którym był rzekomo wymieniony rozrząd (wpis przebiegu z datą korektorem na silniku)to była jedna wielka holenderska ściema do sprzedaży. Auto w odpowiednim momencie trafiło na wymianę rozrządu + kzfr bo długo tam nikt nie zaglądał - mogło się to skończyć "tragicznie" dla megi.

Pare stówek lżejszy za ciszę... ;)

Edytowane przez Nft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!