Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki gaz do 1.6 16V


broda1725

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki proponujecie zestaw do tego silnika ?

Mam do wyboru dwóch instalatorów.

Pierwszy koszt instalacji 2100 lub 2200 (droższe wtryski)

- sterownik Stag 4 nie wiem jaki

- reduktor Lovato

- listwa Valtek za czerwone Valteki wyjdzie ta cena druga 2200zł

- zbiornik w koło

- wlew przy zderzaku w klapce + 100zł

- kolektor wiercony na aucie bez zdejmowania (wyciągają opiłki)

Drugi gazownik koszt 2000-2100

- sterownik Stag 4 (pewnie eco) na pytanie czy mogę inny to oczywiście + dopłata

- reduktor AC Stag

- listwa AC Stag lub OMVL Reg Fast

- zbiornik w koło

- wlew przy zderzaku + 100 w klapce paliwa (2100)

- kolektor wyjmuje do wiercenia gdyż gruby jest i woli zdjąc bo cieżko się wierci i dużo opiłków zostaje

 

Mogę zmienieć jak coś podzespoły jakie propozycje dajecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli coś to tylko drugi gazownik

2. stag lub tech(nie ogarniam go przy pierwszym przełączeniu często szarpie, Marek wymienił tech-a na staga i się uspokoiło, ja nadal walcze, poza tym sprawuje sie bardzo dobrze)

3. daj barracudy

4. nie daj się oszukać przy zakładaniu butli co do rozmiaru

5. nie wiem czy tu też wskazówka od benzin nie opada więc emulator

6. pełny wlew pod klapka

7. czujnik poziomu gazu Czujnik halla a nie ten standardowy badziew.

 

Poza tym o dobranie gazmena radze zapytać forum lpg może wydasz 200zł więcej ale tylko raz a nie jak niektórzy mądrzy są po szkodzie i bujają sie z samochodami później poczytaj sobie na tamtym forum jak był koleś który pomimo tego że doradzali mu inny zakład to pojechał do innego bo było 200zl taniej później dotarło do niego że popełnił błąd.

Edytowane przez adbaca
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi gazownik, to gościa nie znam polecany przez szwagra że w miarę konkretny gość i nic nie mówiłem czy zdejmuje kolektor tylko sam od razu mówił że zdejmuje. Ten pierwszy kiedyś z 10 lat temu zakładałem tam gaz ale na początku byłem zadowolony ale po 2-3 latach zaczoł dużo palić i gość nie umiał tego poustawiać, w końcu sam poustawiałem ( skoda favorit na gaźniku wiec nic trudnego) ale jego sprzet wygląda identycznie teraz jak 10 lat temu analizator spalin z lat 90, dobrze że juz nie wskazówkowy.

No ale gość jest znany, na rynku już z 15 lat.

Drugi robi od jakiegoś roku może dwa. Robił kiedyś z tym pierwszym ale odszedł bo nie mógł patrzeć jak ten pierwszy robi ludzi w balona ale nie wiem o co chodzi wiec nie wchodze w temat.

 

Czyli tak zestaw na Stagu 4+ (a czy to nie to samo co Eco ?, a może Stag 300isa2 ?)

Czyli wtryski AC tych Regów Fast nie opłaca się ? i co to za Barracudy jaki koszt w porównaniu z AC ?

Czy da się pełen wlew umieścić pod klapką w Scenicu I PH II ?

A o co chodzi z tym czujnikiem gazu Halla? to jest przy butli ?

 

Marek_07 ja widzę że ty montujesz a czy coś innego konkretnego proponował byś ? czy ten zestaw był by wystarczający ?

 

adbaca chodzi ci o to forum jak w piszę w google forum lpg to pierwszy link ?

Edytowane przez broda1725
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mało wymagające podzespołowo- co nie znaczy, że można wrzucić byle co, bardzo upierdliwe w strojeniu- zawsze "pojedzie", ale będzie traciło na mocy, stag 4+/stag qbox, reduktor ac- podziękuję, założyłbym kme tur lub kme silver (jeden pies który, ten 1 ma prostszą budowę, jest mniejszy, a lepiej grzeje gaz niż silver), do tego wtryskiwacze barracuda, emulator wskazówki paliwa + wlew pod klapką, wbrew opinii przedmówcy, da się zrobić tak, aby na stałe był pod klapką tzw. "krótki dokręcany"- jedyna wada, trzeba go odkręcić do tankowania Pb- ale beny raczej często się nie leje, a końcówka z gazu sobie cały czas siedzi na miejscu i nie śmierdzi w aucie :!: (od razu informuję nie mam foty takiego wlewu zrobionej)

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kme tur jest tańszy niż ac r01. Czemu nie AC- odpowiedź jest prosta, regulator ciśnienia (a więc główny element samego reduktora) wykonany jest tam chyba z g... czpień się zacina, reduktor pompuje- a inżynierowie z AC mając na dłoni podane rozwiązanie problemu nie potrafią naprawić reduktora chyba już w 4 wersjach. Kme tur ma prostszą budowę i jest bardziej niezawodny. Jeszcze taniej (ale rozsądnie) można dać zavoli N- tutaj obowiązkowo podciśnienie na tekelanie lub wężyku fi 4mm (żeby nie było przerostów ciśnienia).

AC W01 są podobno dobre- nie wiem- nie montuję tego, ze względu na brak przekonania- wygląd jednoznacznie przypomina mi valteka, ponadto mam barracudę w cenie 30 złotych więcej ), reg fasta możesz zamontować, ale nie jest to wtryskiwacz dobrej klasy- po wrzuceniu fabrycznie nowego na tester bywają różnice do 20% między sekcjami, a to za dużo, dodatkowy minus- niska kultura pracy.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi robi od jakiegoś roku może dwa. Robił kiedyś z tym pierwszym ale odszedł bo nie mógł patrzeć jak ten pierwszy robi ludzi w balona ale nie wiem o co chodzi wiec nie wchodze w temat.

Taką bajkę to ja słyszałem od cfaniaczka który mi gaz montował, dosłownie identyczna bajka była. Ogólnie auto na wszystkim pojedzie bele jak wystrojone nie wystrojone, pomylona kolejność wtryskiwaczy, pęknieta listwa gazowa - z mojej autopsji.

<><><><><><><><><><><>

Mam listwe REG - FAST u siebie no i powiem że szału nie robi :/ klekocze to jak stary diesel.

<><><><><><><><><><><>

Marek Ci doradza a może i Ci założy zadzwoń i pogadaj z nim konkretnie bo tak to będziemy ubijać piane na forum i tyle, nie wiem z którego Sędziszowa jesteś?

<><><><><><><><><><><>

Chodziło mi o to forum: http://lpg-forum.pl//.

<><><><><><><><><><><>

Za instalacje licz max 2600zł ale co zrobisz i jak zależy tylko od Ciebie.

<><><><><><><><><><><>

Właśnie byłem na w/w forum LPG i jest tam SCENIC tyle że silnik nieco większy ale chce wspomnieć o montażu toż to finezja: http://lpg-forum.pl/renault-megane-scenic-i-2-0-16v-t32172.html

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki przeczytałem wątek.

Wiec tak instalacja będzie się opierać po obeznaniu tak

Reduktor na 1 miejscu Kme TUR / 2 Zavoli zet N / 3 AC R01

Wtryski 1 Baracuda (ew.Hana) / 2 AC W01 ostatecznie OMVL

Sterownik 1 Stag 4+ / 2 Stag 300 isa2 / 3 LPG Tech ( dlatego na końcu bo nie ma u nas zabardzo osób co robią na tym i nie wiem jak później z konfiguracją.

Jak się zapatrujecie na to ? dobre zestawy ? A ile u ciebie takie zestawy Marek ? troszkę daleko mam do ciebie i jeszcze później serwis.

Edytowane przez broda1725
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym forum masz wszystko napisane, tam jest więcej osób które Ci doradzą. Mówisz że masz do Marka daleko? Za niedługo będę jechał do Marka na strojenie AFR - 120km w jedną stronę.

Reduktor - KME TUR

Wtryski - Barracuda chyba że może Hana

Sterownik - Stag

Czujnik ilości gazu - czujnik halla

butla 650x250

u DAMIANA widać pełny wlew sie mieści

filtr fazy lotnej odrazu KME włókno szklane

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz żeby taki zestaw brać ? Marku ile to będzie u ciebie ? Proszę o odpowiedz. Jeśli dasz dobrą cene to niech strace przejade te 100km.

Tylko powiedz ile czsu będe musiał koczować u ciebie ? Bo nie wiem czy leżak brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!