Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana podświetlenia i zegarów w Megance phI


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ponieważ mam moją megankę niecałe 2 tygodnie nie wiem jeszcze jak wymienić żaróweczki w licznikach i przy okazji zegary. Wiec tu prośba o pomoc do was koledzy moglibyście coś podpowiedzieć mi albo podać link do jakiegoś materiału z opisem jak to zrobić. Z góry dziękuję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wygląda w Megance ale w Scenicu chyba jest podobnie :mrgreen:

Żeby sie tam dostać, należy ściągnąć pokrywy od głośników pod szybą przednią, po czym odkręcić po jednej śrubce TORX, poczym ściągnąć cały element odpinając go pod szybą i odciągając boki, delikatnie ale stanowczo żeby czegoś nie zniszczyć (bo raczej powinno mocno siedzieć. Jeśli już ten element ściągniesz to pozostaje odkręcić sam licznik który jest przykręcony trzema takimi samymi TORXami.

 

jak podasz e-mail to CI wysle kawałek instrukcji gdzie jest rysunek poglądowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

a prosze napisać jeszcze jakie tam żaróweczki wchodzą, te 31 szt. Jak rozumiem to są żaróweczki bez oprawek, czy one mają jakąś nazwę? Próbowałem coś takiego kupić na stacji benzynowej, ale jąkałęm się przy tłumaczeniu i człowiek powiem szczerze nie bardzo rozumiał o jaki typ żarówki mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjach z tym jest ciężko raczej. Pytaj w motoryzacyjnych. Zaróweczki są w oprawkach jak i bez, o ile się nie mylę to R5. Z tego co kiedyś ktoś pisał to nawet w ASO chyba ich cena nie była zbyt wygórowana ale to bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - przestała swiecic lampka kontrolna od wlaczenia świateł postojowych/mijania (taka zielona :mrgreen: ) . Zanim zabiore sie za rozkrecanie deski chcialbym wczesniej zaopatrzyc sie w ... no wlasnie w co - wystaczy sama zaroweczka (jaka dokladnie) czy cos bardziej wyszukanego jest potrzebne...

 

Z góry dzieki za odpowiedz (wyczerpujaca temat :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termistor

 

Zaopatrz się w "śrubokręt" do torxów, żarówki (przy okazji warto sprawdzić wszystkie) i 45 minut ;-)

 

Żarówki oryginalnie są chyba 1.5W, ale w sklepach są tylko 1.2W no i pasują bez problemu.

 

Jeżeli masz megi I to zgodnie z intstrukcją z początku wątka rozbierz deskę. Uważaj na śruby - ja 2 straciłem w czeluściach meganki, bo mam wielkie palce :mrgreen: Wyjmij zużytą żarówkę z oprawki, wstaw nową, poskładaj deskę i już :mrgreen:

 

Mówiąc szczerze, po wymianie rzeczonej żarówki, trochę mnie denerwuje jej wyróżniający się kolor :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, po wymianie rzeczonej żarówki, trochę mnie denerwuje jej wyróżniający się kolor
Z tej też przyczyny, przy następnym zdejmowaniu "parapetu" powymieniałem pozostałe, nawet te, które świeciły. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie ile kosztuje taka oprawka do zaroweczki od zegarów? Pytalem wczoraj w taki sklepei z uzywanymi i chcial ode mnie 2 zl za sztuke a mi potrzeba z 5 takich...

 

Jeszczce jedno pytanie: mimo wymiany zarowki nie swieci mi kontrolka nawiewu na przednia szybe, gdzie szukac przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!