Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana podświetlenia i zegarów w Megance phI


Rekomendowane odpowiedzi

beziii, nawiew przedniej szyby nie ma osobnej kontrolki, ta w zestawie zegarów to kontrolka ogrzewania tylnej i kontrolka elektrycznego ogrzewania przedniej. Świeci, ale tylko wtedy gdy posiadasz przednią szybę ogrzewaną elektrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

ta w zestawie zegarów to kontrolka ogrzewania tylnej i kontrolka elektrycznego ogrzewania przedniej. Świeci, ale tylko wtedy gdy posiadasz przednią szybę ogrzewaną elektrycznie

Witam,ja nie mam ogrzewania przedniej szyby ,a kontrolka mi się zapala lub żaży...

post-18705-0-30949200-1416073227_thumb.jpgDodam fotę bo nie wiem do końca czy to jest konrolka od ogrzewania przedniej szyby.... Pytanie czy coś jeszcze może być podłączone pod tą kontrolkę???

Edytowane przez ostryo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W zegarach i w kokpicie są T5/R5, różnie je nazywają, nie wiem czemu. Nie musisz kupować razem z tą obudową, tak musi wyglądać ta żarówka:

zarowka-r5-szklana-12v-biala-ciepla.thumb.jpg.bd87c015e763eeece3d92ad27ce3182f.jpg

 

Nieco inna żarówka jest w podświetleniu przycisków do sterowania szybą, przynajmniej w MI phI, nie wiem, jak w phII. Tam żarówki nie mają tej nóżki, na której zawinięte są jej złącza, tak wyglądają:

4a44e2924287b2fcfce0b0f83a21.thumb.jpg.92568320b6e2611ea708858fe5fa160b.jpg

Ich wymiana jest trochę upierdliwa, trzeba te druciki tam zawijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokładnie tak jak kolega droopy piszę. Takie żaróweczki są w podświetleniu przycisków i wyświetlacza, ale w liczniku w ph II mam już diody. Trochę ciężej to wymienić, bo wskazówki zegarów trzeba zdejmować itd. I też są różne rozmiary diod SMD. U mnie po wymianie wygląda to tak:

 

20190201_232641.jpg

20190201_232609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!