Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 usterki: Rozrusznik i pompa paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więć witam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc. Mam Scenica IphII z 2000r.

 

Mam 3 pytania:

 

1. Gdzie w moim Scenicu znajdę naklejkę z typem silnika? W załączniku zdjęcie nr4 mojego silnika. Wiem tylko, że to gołe 1.9D z małą liczbą koni...

 

2. Jakiś czas temu zauważyłem, że gdy włączę nawiew to czuć ropę. Okazało się, że w miejscu zaznaczonym strzałką na zdjęciu nr3 delikatnie cieknie. Czy tą część idzie wymienić osobno, czy trzeba wymienić całą pompę?

 

3. Od jakiegoś czasu mój silnik ma dolegliwość jak przypuszczam z rozrusznikiem. Niekiedy nie chce odpalić. Po przekręceniu zapłonu słychać pompę, a gdy przekręcę kluczyk do ostatniej pozycji nic się nie dzieje. Żadnego puknięcia, tyknięcia itp. Nieraz po odczekaniu kilku godzin nagle odpali. Nieraz nie i muszę go wziąć "na pycha" Wtedy znów jakiś czas nie ma problemu z odpaleniem. Ale po kilku-kilkunastu odpaleniach jest znów to samo. Aku na 100% dobre, sprawdzałem... Dodam tylko, że nic nie daje popchnięcie go kawałek na biegu, więc odrzuciłbym zawieszone szczotki... Gdzie w tym silniku znajduje się rozrusznik? Zrobiłem kilka zdjęć podczas poszukiwań tej części... Zdjęcia 1 i 2 przedstawiają obraz z prawego nadkola po zdjęciu plastikowej obudowy, natomiast zdjęcia 5 i 6 przedstawiają zdjęcia części, do której idzie kabel masowy od akumulatora. Część ta znajduje się za akumulatorem w dół. Czy na którymś z tych zdjęć widać rozrusznik czy nie tam szukam? Dodam, że przejrzałem forum, ale w większości silniki są z turbiną, a widzę, że mój to raczej rzadkość w tym modelu.

 

Mam dostęp do kanału, ale nie do podnośnika. Proszę o rady, sugestie, pomysły, za co z góry dziękuję

post-59510-0-17251100-1377700290_thumb.jpg

post-59510-0-66653000-1377700618_thumb.jpg

post-59510-0-45222900-1377701362_thumb.jpg

post-59510-0-41984400-1377701398_thumb.jpg

post-59510-0-51655100-1377701428_thumb.jpg

post-59510-0-58094400-1377701458_thumb.jpg

Edytowane przez Hary4484
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej leci albo z miski albo z uszczelniacza wału, do wymiany tylko przy rozebranym rozrządzie.

Co do rozrusznika ta masa leci na karoserie czy wyciągnięta jest z instalacji elektrycznej, rozrusznik możesz śmiało samemu zregenerować (szczotki elektromagnes i smar grafitowy).

Ktoś pisał, że leciało mu z podobnego miejsca w dTi tylko nie wiem jak sprawa potoczyła się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Nie chodzi mi o olej, choć wiem, że nim silnik "rzyga". Chodzi mi o ropę. Od masy aku jeden przewód leci na karoserię, a ten drugi w miejsce na zdjęciach...

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy posta w całości, odpowiadając bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,SKRZYNIA+BIEG%C3%93W+RENAULT+MEGANE+SCENIC+1.9+DTI

albo tu http://tablica.pl/oferta/skrzynia-scenic-najtansza-dobra-skrzynia-1-9-dti-diesel-CID5-ID1gNrz.html#5bce494b43

masz pokazane skrzynie biegów przed zamontowaniem , od strony obudowy sprzęgła łączącej się z silnikiem .

W lewym górnym rogu patrząc tak jak na obrazku mocowany jest rozrusznik .

Czyli w aucie będzie za silnikiem na połączeniu silnika ze skrzynią w górnej części obudowy .

Przynajmniej tak mi wychodzi ze zdjęcia , jeżeli jest inaczej dopasuj po wyglądzie skrzyni .

Edytowane przez audikom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) http://megane.com.pl/page/index.html/_/porady/identyfikacja-silnika-r19

Ad2) nie wiem

Ad3) w kolejności

- uszkodzona stacyjka

- brak masy silnika, trzeba poprawić połączenie masy z karoserią, taśma znajduje się pomiędzy silnikiem a grodzią naprzeciw miejsca pasażera,

- wysunięta, zabrudzona wsuwka podająca zasilanie na automat rozrusznika

- uszkodzony automat

- zawieszające się szczotki, nie eliminował bym tego tak od razu.

Rozrusznik we wszystkich samochodach napędza koło zamachowe, które znajduje się pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów.

U ciebie rozrusznik będzie z tyłu silnika przykręcony do osłony sprzegła.

 

Dodano: 28 sie 2013 - 18:34

skrzynie piegów

piegi to raczej na twarzy będą, nie wiedziałem że da się te piegi w skrzynię zebrać.

W lewym górnym roku

a może w zeszły roku.

Kolego czytaj co nastukasz na klawiaturze przed wysłaniem, potem wychodzą takie kfiatki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2) nie wiem , no jak nie wiesz, że piegi w tym roku obrodziły to ty znajesz a że tam idzie pierścionek uszczelniający to już nie znajesz :( .

A poważnie jak uszczelnienie nie da rady to możliwe że za tulejować lub wymienić będzie trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!