Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie pokrętła nawiewu, ogrzewania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie jak powinien wyglądać sprawnie podświetlony panel klimatyzacji manualnej w Megane III 2010r. nigdzie nie znalazłem zdjęcia jak to w nocy powinno wyglądać. W tej chwili nic mi się nie świeci, a jeszcze parę dni temu przed wymianą filtrów świeciła się zielona kontrolka na środkowym pokrętle "AC" ta górna. Dodam, że lampka w środku pokrętła AC po naciśnięciu się zapala(zółty-pomarańcz) oraz przyciski od recylkulacji powietrza i ogrzewania tylnej szyby też się świecą po włączeniu.

A może jest to wina jakiegoś bezpiecznika pod pokrywą silnika? Tylko którego?

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za zdjęcie, jestem w szoku, że to wszystko świeci jak jest sprawne, bo u mnie egipskie ciemności tam panują, mam teraz nadzieję, że to żarówki tylko, czy tam są tylko dwie żarówki pod tym całym panelem czy jest ich więcej, nie orientujesz się może?

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No potwierdzam, że troche zabawy z tym jest, sporo sie napociłem, żeby to zlożyć z powrotem do kupy, najgorsze te dwie sprężynki od przyciskow pod pokrętlami... Wszystko mi sie rozsypalo jak zdjąłem panel z pokretłami, myślałem że połamałem coś jak wyleciały te czarne plastiki od lampek w przyciskach. No tragedia przy skladaniu musialem odpiąć cięgna i wiązki i wyjąc to wszystko bo nie dało rady tego zlożyć, i tak teraz te dwa przyciski ze sprężynkami od szyby i obiegu nie dzialaja jak wczesniej poniewaz to nie jest do zlozenia tak jak bylo. Ma ktos jakis sposob na wlozenie tych sprężynek?? A i pytanie czy po wymianie tych dwoch zarowek T5 wam tez lampki w przyciskach swieca na taki sam kolor jak cala reszta bo wydaje mi sie ze powinny na zielono sie swiecic od tego byly te dwa czarne plastiki co myślałem że cos urwalem? Jednym slowem wszystko sie teraz swieci, zarowki byly przepalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

Sorry za odświeżanie tematu, ale sam ostatnio męczyłem się z wymianą żarówek. Wstawiam zdjęcia podglądowe jak to można w łatwy sposób zrobić. Ja nawet nie odpinałem radia, wystarczyło je wysunąć a panel klimatyzacji udało mi się odwrócić aby się dostać żarówek (bałem się trochę odkręcać ze względu że jestem laikiem w tych sprawach :P)

 

Żarówki to te małe czarne punkty na ostatnim zdjęciu, najłatwiej kombinerkami je odkręcić. 

 

IMG_20180507_150520.jpg

IMG_20180507_150258.jpg

IMG_20180507_150254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć.

 

Dzięki podpowiedziom tu z tematu, udało mi się wymienić feralną żaróweczkę. Przy rozbieraniu panelu, myślałem że coś szlag trafił, bo użyłem trochę siły ;) Przy okazji, po złożeniu wszystkiego spowrotem, okazało się że nie mam regulacji temperatury, szybki demontaż i okazało się że cięgno spadło. Pięć minut roboty, teraz mogę się z tym bawić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dzień dobry Panowie. Ja z pytaniem odnośnie do specyfiki działania regulacji podświetlenia panelu klimatyzacji. Mam wersję manualną. Dotąd nie zwróciłem na to uwagi ale przy użyciu potencjometra do przyciemniania  - zmniejsza swoją jasność licznik, ekran radia, podświetlenie radia ale nie pokręteł nawiewu. Czy ten typ tak ma? Moglibyście proszę sprawdzić u siebie nocą? Wiem, że w wersji z automatyczną klimatyzacją jej przyciski też zmniejszają jasność. Czyżby w manualu to nie działało? Miałem ostatnio naprawiane podświetlenie licznika, bo jedna z sekcji obrotomierza nie działała ale nie chce mi się wierzyć by ta naprawa mogła coś zmienić, skoro inne podzespoły reagują na potencjometr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!