Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknie woda po deszczach


Sieku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zapytać jak biegną kanały odpływowe w megane coupe I phII

gdyż po silnych opadach deszczu stoi woda na wycieczce pod strony kierowcy zaraz pod pedałami .podejrzewam ze kanał odpływowy jest zapchany tylko nie wiem gdzie on jest i jak się dostać do niego prosiłbym o pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadkolach masz gumowe zaworki, które pod naporem wody uchylają się i puszczają wodę. Strzelam, że one Ci się zapchały i dlatego leje się do środka. Usuń te gumki i będzie po kłopocie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągałem w mojej megance to rozkręciłem klimatyzację,bo inaczej trudno to wszystko wyjąć,Demontaż był opisany przy wymianie silniczka klapki cyrkulacji powietrza.Są dwie uszczelki,jedna przy klapce,po lewej stronie za bezpiecznikami ,druga na środku nad nagrzewnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić szybe czołową tzn zdejmij kratke głośnika tą co jest na desce (lewą jak mowisz ze od kierowcy ci sie leje woda ) i w samym rogu jest taki rowek tak jak by weź wciśnij tam palca czy kawałek kartki i zobacz czy nie ma czasem tam wody jesli tak no to prawdopodobnie uszczelka na szybie daje dupy a klej trzymający szybe też nie spełnia swojego zadania. A wystarczy kupić uszczelniacz do szyb na pistolet i uszczelnić i po kłopocie. Przynajmniej w moim przypadku tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymontować te całe obudowy plastikowe z podszybia i sprawdzić uszczelkę,widziałem montowane na silikonie.Jak nie masz klimatyzacji to nie jest to takie trudne.

Jeżeli nie masz tych gumek to sprawdź, czy nie przytkało otworów, w których były.

Jeżeli nie to prawdopodobnie tak jak cytowany kolega pisze. Można uszczelnić to na silikonie. Mając klimę da się to wyciągnąć, ale samemu będzie ciężko to zrobić, najlepiej w 2 osoby. Chyba, że masz czym wyciągnąć lewą wycieraczkę ;) A jak nie to ktoś musi odginać plastik pod wycieraczką, a druga osoba szarpać się z tym nie małym plastikowym pudłem :(

 

Tak przynajmniej wyglądała wymiana w megane z silnikiem f7r...

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam nie ma kanału po prostu klej trzymający szybe wraz z uszczelką przepuszcza a że tam jest taki rowek to się zbiera woda, a jak sie zbierze do pełna to wylwa sie i to cała tajemnica. Sam nie dawno do tego doszedłem wiec widać że meganki tak mają a co do uszczelnienia tego to możesz zrobić po swojemu ja ci powiem jak ja to zrobiłem.

 

Kupiłem specjalny klej - uszczelniacz do szyb na pistolet odkręciłem podszybie zdjąłem kawałek tej uszczelki i od tego miejsca wcisnąłem tego ile sie dało tak wiec ten uszczelniłem gdzieś tak od połowy szyby na dole aż do samej góry z lewej strony szyby i oczywiście wcisnąłem spowrotem uszczelkę od razu dodatkowo zrobiłem podobnie od środka dla pewności. Tak wiec teraz już nic nie cieknie oczywiście próbowałem wcześniej na silikon zwykły ale to nic nie dawało dopiero ta masa uszczelniająca.

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!