Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam pytanie w związku ze skrzynią biegów w moim DTi. Czy fabrycznie w nim wystepowała tak krótka skrzynia? Czy było to spowodowane tym, że moc tego silnika to jedynie 80 KM? Przy 110 km/h mam już 2500 obrotów, przy 120 już prawie 3000, a wracając znad morza ostatnio na autostradzie 3300-3400 przy 140 km/h. Zacząłem się zastanawiać, czy to może nie powinno tak być i może to skrzynia z benzyny? Co o tym myślicie. Jeździłem nie jednym dieslem, i tam skrzynia była zdecydowanie dłuższa.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Troszkę to wnerwia szczerze mówiąc. Żałuję, ze wybrałem akurat ten silnik, mimo że mniej awaryjny.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jadąc tak autostradą, zacząłem się zastanawiać tak w ogóle jaka jest bezpieczna prędkość obrotowa dla diesla, jadąc ze stałą prędkością. Na A1 z Gdańska do Torunia, przez 160 km jechaliśmy ciągle 140 km/h, więc jakieś 3400 obrotów/min non stop. Czy może to zmęczyć silnik? W ogóle na zegarze nie ma czerwonego pola, przy ilu jest odcinka w tych silnikach?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dzięki z góry :D

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

 

Dodano: 20 wrz 2013 - 09:34

Nikt nie ma żadnych pomysłów czy uwag do mojego posta? :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to przy 100km/h ja mam około 2100 obr/min przy 140km/h bylo coś w okolicach 3000 obr/min (chociaż tu nie jestem pewien) na oponach 185/60/r15, mam wersję 98KM.

Edytowane przez slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to przy 100km/h ja mam około 2100 obr/min przy 140km/h bylo coś w okolicach 3000 obr/min (chociaż tu nie jestem pewien) na oponach 185/60/r15, mam wersję 98KM.

Jak widzisz, masz dłuższą skrzynię. 3000 to ja mam przy 130 km/h i wadą tego wszystkiego jest że przy 140 brał paliwa jak wariat :)

 

Dodano: 26 wrz 2013 - 14:37

Sprawdziłem, typ JB3. W Dci 102 konnym jaki jest z kolei typ, wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!