Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoistny „reset” komputera i zegarów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś zauważył u siebie samoistne zresetowanie ustawień komputera i licznika? Rano odpalam samochód i coś mi nie pasuje. Najpierw zauważyłem, że mam ustawiony inny wzór zegarów, dalej dopatrzyłem się komunikatu informującego o włączonym ABS czy coś podobnego. Fakt rano człowiek inaczej pojmuje świat, ale szukając dalej zauważyłem, że skasowały się wszystkie pamiętane dane, przebieg dzienny, średnie zużycie paliwa. Jedyna zakładka, która się nie „zmieniła” to ta z przebiegiem głównym. Kolejne przeglądanie i co zauważyłem – zmiana czasu do przeglądu okresowego i kilometrów. Samochód bywa na przeglądach i wymianach oleju częściej, (wtedy ustawiano nowy przebieg do przeglądu), ale widać komp mi nie ufa i sam zaproponował ustawienia z dnia zakupu. Tak z czystej ciekawości ktoś miał podobną sytuację? A może ktoś zna zasadę takiej zmiany. Ciekaw jestem czy to będzie pojawiać przy każdych 30 tys. Scenic III 1,4 TCE rok 2010. przebieg niecałe 30 tyś.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na reset z powodu zaniku napięcia. Sprawdź mocowanie klem na Aku, bo raczej to nie jego wina. Choć właściwie ma już 3 lata, a czasami i z dnia na dzień przy takim terminie padają akumulatory, szczególnie produkcji BOSCH-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tylko że zmieniając datę przeglądu zmienił ją na ilość miesięcy idealnie pasująca do daty zakupu to samo z pozostałą ilością kilometrów. Wcześniej miałem ponad rok bo wymieniałem olej a teraz 5 miesięcy - do daty zakupu i zaplanowanego przeglądu. Może faktycznie to aku a ja dorabiam teorie spiskową o jakieś pamięci kompa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zaniku zasilania pamięci czasowe są kasowane (zerowane). To o terminie też mogło zostać przywrócone do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!