Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy - chodzi o wtryski


gregor74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jestem tu pierwszy raz ale z konkretnym tematem. Sprawa dotyczy Megi 1.5 dCi 2003. Mianowicie klękła mi moja megi. Pewnego razu nie chciała po prostu odpalić. Wstawiłem ją do garażu poprzedniego dnia wieczorem, a na drugi dzień rano nie odpaliła. Po kilku sekundach kręcenia pojawił się komunikat Injection deffailante - czy coś takiego i nic. Po wyciągnięciu karty i ponownej próbie odpalenia to samo. Komunikat jednak nie świeci się stale - tylko podczas odpalania i po paru chwilach. Wstawiłem ją do ASO - po trzech dniach diagnostyki panowie stwierdzili: walnięta pompa wtryskowa, walnięte wtryski i przy okazji coś tam jeszcze. Jedynie co zrobili to to, że już odpala i można nią jeździć. Dopóki się nie rozgrzeje to tak dziwnie nierówno chodzi. Po rozgrzaniu jest juz OK. Troche mnie dziwi ta diagnoza, bo jak to wszystko co oni mówią jest walnięte, to czy samochód by palił i normalnie jeździł? Szacunkowy koszt naprawy - jak mi powiedzieli to 14000 PLN.!!! Ale jak części po regeneracji to zamknie się w kwocie 4000 PLN. Może ktoś ma jakiego dobrego mechanika od diesli w Grudziądzu lub w okolicy? Byłbym bardzo zobowiązany za kontakt. I proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie - jak ktoś się orientuje w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor74, Gregor mam identyczną sytuacje cos sie wiecej dowiedziałeś. Daj miz nac najlepiej telefonicznie 601870590 lub podaj namiray dla siebia. BARDZI MI ZALEZY.

 

[ Dodano: 2008-01-04, 11:19 ]

kolek moze ty przeczytasz szybciej niż gregor. Mam identyczny problem bardzo mizalezy na pomocy. Mozesz skontaktowac się ze mna lub podac namiary do siebie. Najlepiej tel. Mój numer 601870590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, w końcu przyszedł czas na mnie. :-? Wczoraj auto trafiło na lawecie do mechanika. Powód;rano odpaliłem auto i po kilku sekundach pojawił się komunikat o błędzie wtrysku i zapalił się STOP. Silnik zgasł ale po chwili odpaliłem i wszystko było ok. Niestety po kilku godzinach postoju pod firmą gdy go odpaliłem pochodził kilkanaście sekund i zgasł, rozrusznik kręci, żadnych błędów na wyświetlaczu. Diagnoza po sprawdzeniu-uszkodzona pompa wtryskowa nie podaje paliwa. Koszt wymiany oczywiście na używkę to 900 pln. Mechanik stwierdził również, że wyjątkowo rzadko się taka awaria zdarza w silnikach 1,9 dCi.( a może mówił ogólnie o dCi- nie pamiętam). Sugerowałem, że może to wina zamokniętego kompa bo auto stało 6 dni na deszczu, albo w jakimś stopniu uszkodzenia elektroniki ale stwierdził, że na tym etapie takie uszkodzenia wyeliminował, wymienił również filtr paliwa bo było podejrzenie, że jest w nim woda. Teraz zastanawiam się czy macie jakieś sugestie. Czy zasięgnąć rady innego speca( choć to dość skomplikowane bo auto dojechało do niego jak już pisałem na lawecie) czy cena jaką podał jest ok? Przyznam, że nie za dużo udało mi się znaleźć w "szukajce" :-/ . Sprawdzę jeszcze ceny pomp na alledrogo ale sytuacja jest prosta. Nawet gdy dostarczę mu pompę, która będzie być może tańsza to on nie weźmie za nią odpowiedzialności a w przypadku jego części daje na nią gwarancję. Proszę o radę :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwny mechanik trochę.... to ciekawe za co kasę bierze jak nie ma pewności i tylko na jego częściach....

szkoda że auto stoi tak daleko od Łodzi...

pompy poszukaj na allegro, tylko oczywiście jest kłopot bo wiesz kupić używkę nie sztuka ale znaleźć używkę w super stanie to jest kłopot... ja bym szukał zamiennika albo pomyślał o nowej ale pewnie cena :-(

tylko mnie przez cały czas zastanawia dlaczego pompa... może po prostu paliwo do [...] było i się wtryski pozapychały... tylko co tu zrobić na odległość... żeby był jakiś spec z Renault to może by coś podpowiedział...

J. polski posiada i inne sowa o podobnym ładunku emocji a jednak przyjemniej brzmiące, może by tak słowniki podmienić :) - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbarann, na razie nic nie wziął ;-) powiedział, że 800 pompa + około 100 za wymianę. Co do części, to mogą być moja ale w tedy nie daje na nie gwarancji, co jest zrozumiałe.

pompy poszukaj na allegro, tylko oczywiście jest kłopot bo wiesz kupić używkę nie sztuka ale znaleźć używkę w super stanie to jest kłopot
no właśnie, dlatego chyba się zdecyduje na te jego, zawsze to jakaś gwarancja.

Krzychu, nowa to od 2600 do 3500 :shock: a wiesz, wakacje za pasem :-/ . Wiesz, on też się zastanawiał i jak pisałem był tym bardzo zdziwiony. Nie wiem dlaczego pompa, może paliwo( akurat zatankowałem 50l ultimate na BP ale na nim pochodził ze 45 sek., wcześniej Shell to ich super coś tam), może po prostu przyszedł jej czas :-? . Widzisz, sam miałeś podobny przypadek, paski niby ok i [jednak cenzura] zerwany :shock: . We wtorek ma być gotowy, chyba, że się rozmyślę i wymyśle coś innego. Tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już zrobione. Wymieniona padnięta pompa ciśnieniowa i filtr paliwa.

Koszt to tak jak napisałem 900 pln i to niestety boli ;-) .

Pozdrawiam P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat, jako że i ja mam podobny problem...

Jakę sobie autkiem, i nagle jakiś dziwny dźwięk (pierwsza myśl - poszedł pasek rozrządu), autko zgasło, i już nie odpaliło. Laweta, i tak wróciłem do garażu. Otwieram maskę - wizualnie wszystko OK - pasek cały, nic innego nie widać. Dzień kombinacji, po czym telefon po kolegę z lawetą i autko pojechało do mechanika. Diagnoza: ukręcony jakiś tam wałek w pompie i ogólne zatarcie pompy (podobno było kupę syfu - ja go tam nie wlałem :-/ ).

Teraz muszę zmienić pompę - tylko że tu mam problem - jak dobrać drugą pompę. Zaznaczam, że nie znam się zbytnio na samochodach...

Słyszałem, że numer seryjny musi się zgadzać co do joty, bo inaczej komputer porównując kod z inną pompą wskaże błąd i autko i tak nie odpali. Czy jest to prawdą??

Mój numer pompy to dpc r8448b022a. Może ktoś pomóc? - Nowa to koszt ok. 3000zł, na Alledrogo widziałem podobne o wiele taniej...

Mam nadzieję, że ktoś mi doradzi, co z tym fantem zrobić.

Święta za pasem, a tu nie ma czym jeździć... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!