Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek wydzielony.

P_r_z_e_m_o

 

Witam!

Jestem tutaj nowy i już trzeci dzień szukam konkretnego opisu bezpieczników w przedziale silnika Renault Megane Scenic 1999r. Z góry przepraszam jesli źle szukam, lecz jakoś nie mogę dotrzeć do w/w tematu a chodzi mi konkretnie który to bezpiecznik od sprężarki klimatyzacji.

post-64347-0-30698800-1382602110_thumb.jpg

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo - schematy leżą na DOWNLOADZIE należy sobie ściągnąć odpowiedni, zależnie od "roku modelowego".

Z tego co na szybko sprawdziłem, nie masz takiego bezpiecznika, sprzęgło jest sterowane przez czujnik ciśnienia, presostat.

Wynika z tego, że do wymiany jest czujnik ciśnienia klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką opowiedź.

Odnośnie Dowlandu to tam takich rzeczy nie ma - powodzenia jak znajdziesz:)

Moja prośba i pytanie brzmiało o opis bezpieczników i gniazd z w/w zdjęcia jak i co to jest (zaznaczone na czerwono)

post-64347-0-26783800-1382613516_thumb.jpg

 

z góry diękuję

Robert

Edytowane przez raoaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Dowlandu to tam takich żeczy nie ma

Oczywiście, że są :!: Poszukaj sobie schematów elektrycznych w Dziale Dokumentacje i pobierz plik o nazwie Megane Scenic (X64) NT 8131A 1998.pdf

Jak w każdym schemacie jest opis wszystkich bezpieczników i przekaźników (i nie tylko) w danym modelu rocznikowym.

Jesteś od wczoraj na forum, a ja tu siedzę już kilka lat i skoro mówię, że jest to jest.

Możesz sobie też ściągnąć Sam Naprawiam, ale akurat nie pamiętam czy jest tam to opisane, choć bezpieczniki są dość dobrze opisane.

To co zaznaczyłeś to dioda układu sprzęgła sprężarki i ona czasem też może się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prośba i pytanie brzmiało o opis bezpieczników i gniazd z w/w zdjęcia

Chyba wyraźnie napisałem :):)

Nie kwestionuję Twego bytu na forum ale ja niestety mam sporo latek i nie na jednym forum bywałem i jestem stałym uczestnikiem np. pacificaforum.pl :) a to autko kupiłem córce i chciałem troszke je poznać i rozwiązać typowe dylematy j/w

Nie pytałem o schemat bo nie o to mi chodziło tylko o konkretną skrzynką bezpieczników i przekaźników a takiej w Dowlandzie nie ma jak i w instrukcjach.

Pozdrawiam

Robert

 

Dodano: 27 paź 2013 - 19:27

Wotam !!!

Widzę pustkę :!: czyli brak konkretnych informacji ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pustkę czyli brak konkretnych informacji ???

Kolego, przecież uzyskałeś już konkretną odpowiedz, gdzie i czego szukać. Odnoszę wrażenie, że liczysz na gotowca, zero własnej inicjatywy.

Tak jak kol. Przemo już wspominał, zassij sobie plik Sam Naprawiam i tam jest opisana skrzynka bezpieczników, o którą pytasz. Podpowiem tylko, żeby szukać w rozdziale 12.

...o konkretną skrzynką bezpieczników i przekaźników a takiej w Dowlandzie nie ma jak i w instrukcjach.

Skoro tak uważasz to znaczy, że w ogóle nie szukałeś. Gwarantuje, że jest to na downoadzie, a nawet na forum jest temat z wstawionymi zdjęciami z tych pdf'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Wy "wielcy" moderatorzy jak i całe forum istnieje po to aby pomagać czy pisać mało ciekawe uwagi???

Wasza wyszukiwarka jest jakaś cienka :) bo wpisując słowa kluczowe niestety nic nie pokazuje, a ja za "stary" jestem <czerwona> jak i czasowo ograniczony, aby klikać godzinami.

Czy tak ciężko podć linka ????????

 

ps. jak pisałem schematów nie szukam tylko konkretnaj skrzynki z opisem, a te które znalazłem nie odpowiadają mojej j/w

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że gdziekolwiek znajdziesz opis tej konkretnej skrzynki z przekaźnikami. Opisy dotyczą zazwyczaj pełnej opcji wyposażeniowej a w tym przypadku skrzynka jest uboga. Rozmieszczenie przekaźników i bezpieczników powinno jednak odpowiadać opisowi z wersji bogatszej. To co zaznaczyłeś na czerwono jest diodą przez którą płynie prąd do przekaźnika wentylatora gdy zostanie podane napięcie na sprężarkę. Załączenie klimy zawsze powoduje włączenie wiatraka. Jednocześnie ta dioda nie zezwoli na zasilenie sprzęgła sprężarki gdy przekaźnik otrzyma zasilanie z termostatu przy chłodnicy.

Nie ma bezpiecznika tylko od sprzęgła sprężarki. Bezpiecznik od całej klimatyzacji powinien być przy prawym nadkolu w komorze silnika, czarny 40 A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<czerwona> Tylko, że ja już o tym pisałem parę postów wyżej, fakt nie napisałem, że opisy tej skrzynki, dotyczą pełnej wersji wyposażenia.

No ale jak kolega chce czekać na gotowca niech czeka. Dostał wyraźne informacje gdzie można znaleźć opis.

a ja za "stary" jestem

Pierdoły opowiadasz, ja tam młodzikiem nie jestem i jest tu paru innych, i jakoś im się chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o - cytując cytuj całość :)

 

a ja za "stary" jestem :) jak i czasowo ograniczony, aby klikać godzinami

Wersja bogata czy uboga skrzynkę mają taką samą i o konkretną którą przedstawiłem mi chodzi, a tak dokładniej to mam rozpiskę przekaźników, lecz nigdzie nie mogę znaleźć opisu gniazd bezpieczników i tylko o to konkretnie mi chodzi

Powód jest taki że gdzieś wyczytałem o bezpieczniku sptężarki (sprzęgła elektomagnetycznego) gdyz sprawdzałem ja na krótko i działa nawet cicho pracuje, czyli zatarta nie jest.

Odnośnie bogactwa wersji to chyba nie jest taka zła <czerwona> klima, 4 poduszki, szyby w elektryce, radio "przy kierownicy" centralny z pilota i takie tam jeszcze :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bogactwa wersji to chyba nie jest taka zła <czerwona>

Pisząc "w tym przypadku skrzynka jest uboga" miałem na myśli tylko i wyłącznie skrzynkę bezpieczników, nie pojazd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj raz na zawsze, że w konstruktorzy Renault to oszołonmy, którzy potrafią pozmieniać wszystko co wydało by się logicznie nie do zmienienia. Każda wersja silnikowa i model rocznikowy może mieć inny układ elektryczny nie wspominając o innych podzespołach.

Nie pytaj mnie dlaczego tak jest, przyjmij to do wiadomości!

Jeszcze raz, nie masz bezpiecznika i przekaźnika sprzęgła sprężarki, Twoja wersja nie posiada tego.

Nie zależy czy wersja jest "bogata" czy "biedna" to co jest w schematach opisuje wszystkie wersje modelu z danego roku. Nie istotnie, ze na schemacie masz 10 bezpieczników, a u Ciebie są trzy, odpowiadają za to samo, z niewielkimi wyjątkami dlatego trzeba przeglądnąć schematy.

A wracając do Twojego problemu - wymień presostat, albo korzystając z odpowiedniego schematu, pamiętaj do silnika F3R, zrób zworkę i sprawdź czy sprężarka zastartuje.

Piszesz, że nie masz czasu siedzieć, to czemu od czterech dni domagasz się opisu bezpieczników, skoro gotową odpowiedź dostałeś w 32 min <czerwona> W moim pierwszym poście.

Polecam jednak zastosować się do rad moderatorów i czytać to co napisali inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka rozpisek tej skrzynki ale żadna z nich nie opisuje zaznaczonych bezpieczników. Te bezpieczniki wszędzie występują jako puste. Może to ktoś rzeźbił? Ale jak coś znajdę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!