Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pad akumulatora po 1 dobie


Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszych występach w serwisie Renault Kiliańczyk na ul. Puławskiej w Warszawie pragnę wszystkich powiadomić, że pracują tam kretyni... sorry proponuję omijać ten serwis. Panowie nie widzieli znaczącego powodu żeby podłączyć auto do komputera i sprawdzić wiązki i ewentualne kody awarii. Już raz mnie wypuścili z nienaprawionym autem skutkiem tego stanąłem w lesie gdzieś między Warszawą, a Łodzią.

 

To co mnie zastanawia to fakt, że radio pamięta stacje mimo iż akumulatora nie było w aucie (bo się ładował) nawet przez 12godzin. Jak się zdenerwuję to rozłoże to auto na części i złożę ponownie sam :mrgreen:

 

centralny w moim aucie to nie takie suwowe siłowniki np 3kg, tylko jakieś małe coś co tylko rygielek przesuwa. Z resztą i tak odłączałem bezpiecznik od centralnego i nic to nie dało.

 

Tak czy inaczej zapisuję sobie wszyskie wasze wskazówki i zamierzam je zweryfikować na moim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tylko prosi o kod, całą reszte pamięta; ustawienia barw dźwięku, loud etc. A przy okazji czy ktoś wie gdzie można dostać takei druciane uchwyty do wyciągnięcia radia? Zamierzam je odłączyć i przy okazji zestaw głośno mówiący do niego podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa wywalona w bloto... lepiej zaoszczedzic te pare groszy i kupic dobre torxy do rozkrecania srubek w megance :]

 

tylko mam jedna uwage... temat z rozladowanego aku zszedl na dywagacje o radiach... albo koniec i wracamy do tematu watku, albo zakladam nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie rozmawiamy o radiu, bo to nie jest istotne, a tylko jedna z wielu przyczyn rozładowywania akumulatora.

3majmy się tematu :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-02-17, 23:10 ]

Witajcie, usterka została zlokalizowana, a jej przyczyna naprawiona. Akumulator rozładowywany był przez wadliwy przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie układem ogrzewania. Styki przekaźnika raz rozłączały obwód, a czasem pozostawały w zwarciu powodując pobór prądu i tym samym rozładowując akumulator.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim wtajemniczonym za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to może napisz, kto to zlokalizował w końcu, a to że kretyni pracują na stacjach/warsztatach itd. to mozna się spodziewać (bo wiem jacy czasem ludzie trafiają do tego zawodu), dobrze by choć znali się na tym co robią - ale niestety, dobry mechanik/elektryk to albo na zachodzie siedzi, albo ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!