Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śmierdzi z rury wydechowej


rafmart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno nabylem Scenica 2001r, 1.9dCI 102KM. Wszystko byloby OK, gdyby nie to, ze strasznie smierdzi z rury wydechowej. Wjechalem do garazu podziemnego na 10samochodow i od razu poczulem, ze strasznie smierdzi. Przytkanie glowy do rury w celu sprawdzenia nie bylo zbyt miłe :mrgreen: Nie mialem do tej pory do czynienia z dieslami, wiec chcialem sie spytac czy to normalne? Jesli nie to co moze byc tego przyczyna?

Moze jeszcze dodam, ze silnik na pewno byl cieply.

 

Pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strasznie smierdzi z rury wydechowej
Może coś tam zdechło i się rozkłada. Heheheh. Sorki ale nie mogłem się oprzeć. Ja też stawiam na zmęczony katalizator. :mrgreen: Jeżeli dodatkowo śmierdzi jak zepsute jajko to raczej na pewno. Niestety problem w tym że to kosztowny element. To juz mniej pocieszająca informacja.

Pozdro

iceq

P.S. Właśnie spojrzałem na allegro i jest kilka wystawionych. Od 300 PLN do 700 PLN. Używane ale cena chyba przystępna. W serwisie koszt zdecydowanie wyższy będzie. Nie wiem czy MOTRIO byłby. To zamiennik honorowany przez renault i dużo tańszy niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

...gdyby nie to, ze strasznie smierdzi z rury wydechowej....

Pozdrawiam

Rafal

 

 

Niestety dyskusja nt zapachów, bez ich poczucia, jest bardzo trudna....

no bo co to znaczy "strasznie śmierdzi" ???

zwłaszcza jak ktoś np. nie miał nigdy diesla, to trudno sobie wyobrazić co mu tak przeszkadza....

 

czy możesz porównać ten zapach do czegoś ?

 

W dieslu jest jeszcze jedna ważna kwestia !

Samochód który np. jeździ dużo po mieście, na niedużych prędkościach, ma tendencję do gromadzenia "bałaganu" w tłumikach.

Objawia się to tym, że podciągając go np. na pierwszym biegu na obroty 3-4 tys. potrafi nieźle zakopcić. Najlepiej zaobserwować to przy okazji wyjazdu w "trasę".

 

"wyciśnij" swojego Scenica przed wyjazdem i zobacz jak kopci, a zrób to samo po powrocie i zobaczysz jaka będzie różnica w dymieniu. Warto czasem na trasie, w miarę możliwości< przegonić "Sceniczka", żeby się "nie zatkał" za mocno :mrgreen: :mrgreen: :-D

 

czasem krótka trasa, ale "ciężka noga" sprawia, że auto ożywa i to znacznie !

 

 

Spróbuj zaobserwować ten niemiły zapach "przed" i "po" trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!