Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płyta w seryjnym radiu CD nie chce wyjść


Rekomendowane odpowiedzi

Wsadziłem jak zwykle płytę typu - noname do seryjnego radia CD typu tuner list, a autko mam z 2004 r. Renault Megane no i chciałem ją po chwili wyciągnąć lecz naciskając przycisk EJECT płyta nie wychodzi. Wcześniej nie miałem problemu z tego typu płytami. Objawy są takie, że naciskając wielokrotnie przycisk EJECT słychać BIP tak jak w przypadku programowania fali i płyta nie wychodzi. Wydaje mi się, że jest to zacięcie mechaniczne ale oczywiście mogę się mylić.

Proszę Was o pomoc jak wyciągnąć tę płytę ?

 

Wygląd poniżej:

radioec1.th.jpg

 

 

Radio z przodu ma jedynie 4 dziurki służące pewnie do jego wyciągnięcia. Brak jest natomiast dziurki tak jak w napędach CD-ROM w komputerach do którego należy wsadzić np. spinasz w razie awaryjnego zacięcia płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurka w napedach CD nie służy do wyjmowania w razie zacięcia tylko gdy nie ma zasilania :mrgreen:. Co do radyjka, zaopatrz sie z pensetkę płaskie ząbkowane końcówki, wsuwasz ją do środka łapiesz płytę i delikatnie cyklicznie ciągnąc-popychając (przy okazji naciskając też eject) wyciągasz płyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo ale dzisiaj rano naciskam EJECT i wychodzi jak by nigdy nic. Więc wkłada/wyciągam/wkładam/wyciągam i wszystko w jak najlepszym porządku. Pewnie mogła się przyczynić do tego temperatura jak nie chciała wyjść było minus 11 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko z humorami. Ja nagrywam sobie płytke MP3 raz na jakiś czas, wrzucam do auta i dopoki jej nie zedre to siedzi w środku.

 

Twój licznik postów podskoczył o jedną cyferkę, niestety post niczego nie wniósł do tematu.

Ps. Zakładający temat, znalazł przyczynę. Temat zamykam gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!