Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki na łączeniu drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Użytkuj od blisko trzech lat megane coupe i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu, jednak jest jedna rzecz, która burzy obraz tego prawie idealnego samochodu. Są nimi dość dziwne dźwięki dobiegające z miejsca łączenia górnej części drzwi z nadwoziem samochodu, mniej więcej w okolicach słupka B, zarówno z prawej jak i z lewej strony. Dźwięk dziwny przypomina, jakby ktoś sypał piaskiem po szkle i wzrasta wraz z prędkością, więc chyba jest to jakaś nieszczelność.

Samochód jest bezwypadkowy, jestem jego pierwszym właścicielem, zgłaszałem to raz mając jeszcze auto na gwarancji, ale chłopaki w „Reno” sobie nie poradzili.

Czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem?

Załączam zdjęcie na którym zaznaczyłem miejsce, w którym występują te dźwięki.

post-65208-0-78010500-1384937288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o tym chyba pisane, użytkownicy smarowali uszczelki jakimś silikonem czy jakoś tak - poszukaj informacji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z tym silikonem to załatwia sprawę na dość krótko. U mnie najdłużej wystarczyło to na niecałe 2k km...

Jak pojadę na przegląd to się zapytam czy się z czymś takim już tu spotkali i co robili w tym temacie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiemu winne są te flokowane uszczeli. Po dwóch latach pomogła mi wreszcie ta taśma. Nakleiłem na blachę i jak ręką odjął. Jeżdżę z tym od prawie trzech miesięcy, trzyma się dobrze. Skrzypią jeszcze uszczelki, które są wokół szyb co prawda symbolicznie ale na to już nie mam pomysłu.

Edytowane przez giziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze uwagi.

 

Giziq, taśmę wskazaną przez Ciebie właśnie zamówiłem, domyślam się, że ma być przyklejona do nadwozia, tak aby flokowa uszczelka biegnąca nad szybą przy drzwiach nie stykała się bezpośrednio z lakierem. Idealnie byłoby, gdybyś może wrzucił jakieś zdjęcie jak to wygląda u Ciebie, gdzie dokładnie należy przykleić tę taśmę. Jak możesz będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich, że tak długo to trwało ale przez ostatnie kilka dni kiedy miałem już czas żeby zrobić te zdjęcia to na zewnątrz było zupełnie ciemno.

thumb_hosting_zdjec_1385543128__dsc_1543.jpg thumb_hosting_zdjec_1385543167__dsc_1546.jpg thumb_hosting_zdjec_1385543187__dsc_1547.jpg thumb_hosting_zdjec_1385543211__dsc_1550.jpg

Po obu stronach oklejenie składa się z dwóch części, łączenie na wysokości słupków B. Do pomocy użyłem pisaka zmazywalnego, takiego jak do tablicy. Przy zamkniętych drzwiach zaznaczyłem sobie na lakierze po kilka punktów na skraju uszczelek i później według nich nakleiłem taśmę a punkty zmazałem. W rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej niż na zdjęciach, te białe brzegi taśmy z klejem są praktycznie niewidoczne. Tutaj tak wyszło z racji bardzo jasnego otoczenia i tak rzucają się w oczy. Jedynym mankamentem jest to, że oklejenie robiłem przy temp. zewnętrznej ok. 25 st. C. Teraz, po pierwszych przymrozkach taśma delikatnie się skurczyła i na samym jej końcu, przy tylnym słupku wychodzi z 4-5mm kleju.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Na stronie tesa lub w innych sklepach. Taśma nazywa się : TESA EXTRA POWER PERFECT "56341-00027" 2,75m x19 mm (najlepiej wybrać black, ale jest jeszcze kilka kolorów).

Rolka kosztuje ok 8 zł + wysyłka. Mi na kombi nie starczyła jedna rolka. Weszło półtora, taśmę kleiłem bez łączeń z minimalnym naddatkiem (ok. 1 cm) schowanym za uszczelkę małej szybki bagażnika przy słupku C.

Edytowane przez _Lewel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć wszystkim, 
Mam ten sam problem w Megance III w kombi. Dźwięk dochodzi z okolic słupka z przodu i tyłu z każdej strony. Jest to dźwięk delikatnego stukania jakby piaseczek na metalu albo cieniutki drucik dotykający blachy. Wkleiłam taśmę zgodnie ze zdjęciami ale niestety nic nie pomogło. Zauważyłam. że dźwięk jest nie słyszalny przy jeździe poniżej 50km/h, powyżej zaczyna się z powrotem. Dodatkowo z moich obserwacji wynika, że gdy auto jest mokre lub pada deszcz to dźwięk ustaje lub jest o wiele mniej słyszalny. Czy miał ktoś może podobnie? Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!