Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto gaśnie po przełaczeniu na gaz


lukas285

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik termostatu?

Chyba czujnik przy termostacie. Wystarczy odpiąć wtyczkę i wykręcić czujnik. Najlepiej robić to na zimnym silniku. Jeden wykręcamy i szybko wkręcamy nowy. Nawet dużo płynu nie ubędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może wystarczy wyregulować instalację bo chyba on nie trzyba wolnych obrotów na gazie i gaśnie

 

Dodano: 20 lut 2014 - 14:44

witam odświeżam bo problem zniknał na jakiś czas a teraz znów się pojawił i myslę że trzeba jechać na regulację ponieważ auto moim zdaniem za wczesnie przerzuca sie na gaz np. dzis odpaliłem auto stało dwa dni w garażu i dałem do 4000 obrotów i przuciło się na gaz i zgasło odpaliłem znowu i troche musiałem pogazować i wkoncu się przerzucił i teraz nie zgasł może dlatego że temperatura jest na +. Kiedyś jak wracałem ze szkoły to wyjechałem z parkingu i po 200 m gdy bardziej przygazowałem przrucił się i też zgasł. Mam jescze pytanie gdzie jest korek spustowy w reduktorze OMVL instalacja sekwencyjna ? Proszę o pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem co jakiej generacji ta instalcji i jak to sprawdzić ponieważ kupiłem auto i już był ten gaz. I czy ta regulacja instalacji pomoże? I jak spuścić ten olej co sie osadza w reduktorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia instalacji, wtedy coś pomyślimy. Wg. mnie na początek wymiana filtrów i podłaczenie pod kompa. Jak nie pomoże to przyczyn takiego zachowania może być wiele: czujnik temperatury reduktora, nieszczely reduktor itd. Jeśli nie masz nawet pojęcia jaką masz instalację to poszukaj jakiegoś kumatego gazownika, bo sam sobie nie poradzisz.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam odświeżam temat ponieważ poradziłem sobie z gaśnieciem na zimnym silniku, problem polegał na tym, że poprzedni właściciel usunął czujnik tmeperatury reduktora, ale już byłem u gaziarza i założył i jest dobrze na zimnym. Lecz teraz mam jeszcze inny problem mianowicie taki, że silnik czasami gaśnie jak jest rozgrzany nie występuje to często, ale od czasu do czasu się takie coś zdarza. Jeśli wie ktoś co jest grane to prosze o pomoc. Z góry dzięki

 

Dodano: 04 maj 2014 - 10:05

Proszę pomocy. Da ktoś jakoś radę?

 

Dodano: 05 maj 2014 - 17:56

Dodam że gdy dziś jechałem i mi zgasł to odpalał mi i gasł mi tak ze trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!