Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szerokie opony


kulpina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe pytanko, bo planuje kupić nowe oponki do megi i chciałem by były szersze niż aktualne.

Posiadam w swoim coupe seryjne oponki 185/55 R15 na feldze stalowej również seryjnej 6j, 4x100.

Przeczytałem na stronie z opisami opon, że na tej feldze seryjnie wchodzi opona 185, ale można wrzucić maksymwalnie 225 oponke.

I chciałem spytać czy faktycznie jest taka możliwość czy tylko tak napisali :) Chętnie kupił bym takie szerokie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć na piętnastce oponę o szerokości 225 to jej profil powinien być 45. Tu masz zaminniki twojej seryjnej opony

Jeżeli dasz oponę 225/60 może obcierać o nadkole i błotnik, a na pewno prędkościomierz będzie mocno kłamał na plus. Do tego komfort jazdy z takim profilem na polskich drogach jest mocno dyskusyjny

Moim zdaniem na piętnastce lepsze będą opony 205/50

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taka guma to do bmw 5 z silnikeim chociaż 3 litry. Pomijając już ten fakt to rozmiar ten nie wejdzie do megane a na zimę zakładając mocno dużą oponę dosłownie na styk możesz tylko sobie powyrywać nadkola bądź uszkodzić inne elementy nadwozia w chwili kiedy śnieg zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/60R15

takie to ja miałem z dostawczym aucie :-) a nie w osobówce i do tego jeszcze w w wersji sport coupe. Oryginalnie były wydaje mi się 185/60/15 więc wedle wskazań przelicznika szerokie wychodzą 225/50R15 -różnica wynosi + 0,5% lub 215/50R15 różnica -1,2% .Osobiście gdybym szukał szerokiej gumy to bym założył 205/55R15 kompromis miedzy bezpieczeństwem, komfortem i ceną opony, lub 195/55/15

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam bardzo, ale zerknąłem na oponkę i mam 185/65R15. Czytałem wyżej co mi napisaliście i faktycznie 225 opona to głupi pomysł. Zastanawiam się teraz nad 195 lub 205, ale raczej zdecyduje się na 205, tylko tak patrzyłem na te moje oponki i wydaje mi się mało miejsca, zerknijcie na zdjęcia niżej i powiedzcie mi czy wejdzie mi tam jakaś 205?

 

thumb_hosting_zdjec_1386270496__pc050277.jpg thumb_hosting_zdjec_1386270524__pc050278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czekam na odpowiedź kogoś kto zerknie na zdjęcie i stwierdzi czy jakaś 205 mi wejdzie

Tylko wróżbita Maciej to stwierdzi patrząc na zdjęcie, tym bardziej że wyżej masz wyraźnie napisane:

Kiedyś założyłem do mojej pierwszej megi z 2000r. opony 195x65 R15 - na wprost w porządku ale przy pełnym skręcie ocierało o nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chodzi mi o to, że wydaje mi się tam trochę mało miejsca i chciałbym by ktoś stwierdził czy tak maje te modele czy po prostu ten mój jest jakiś inny... Hawaii napisał, że mu obcierał, ale widziałem wypowiedzi, że ludzie jeżdżą na takich i nie ma problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, ale nie chodzi mi tu o odpowiedź na pewno takie będą dobre, tylko po prostu o jakieś podpowiedzi co zrobić itp. Chciałbym dowiedzieć się rad bardziej zaawansowanych niż ja :-)

 

Dodano: 05 gru 2013 - 20:57

Chciałbym kupić 205/50R15 lub 205/55R15 i po prostu jaka jest szansa że nie bd mi obcierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!