Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II ph II vs Scenic III


janus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem zakupu Scenica - najlepiej benzyna i tu stanąłem przed dylematem jak się ukierunkować, czy na Scenica II czy raczej juz szukać III. Różnica w cenie jest znaczna bo dla rocznika 2009 wynosci ponad 10 tys. zł i stąd głównie mój dylemat - czy warto dopłacić te 10 tys. zł do Scenica III. Bardzije podoba mi sie oczywiście Scenic III ale jednak rozsądek podpowiada wybór Scenica II, może ktoś z was miał takie wątpliwości i sie podzieli?, pomóżcie mi wypunktować plusy i minusy jednego i drugiego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że 1.6 w SIII były tylko w wersjach Authentique i Expression (przynajmniej według folderu z 2009 r. na polski rynek który akurat przewertowałem), dla Privilege było 1.4 TCE i 2.0 16V z CVT (automatem). To drugie to bedzie raczej biały kruk w Polsce i nie do znalezienia. Za to chyba więcej się sprzedawało 1.4 TCE. Poszukaj i sam oceń dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej to jest diesli 1.5, a tych jednak chcialbym uniknąć, jezdże raczej spokojnie i taka wersja 1.6 plus LPG najbardziej by mi pasowała, 1.4 TCE jest juz jednak bardziej skomplkowane. I jeszcze jedno znalazłem w swojej okolicy (sprowadzony z Francji) wersje 1.6 PB plus fabryczne LPG - Prins ktos sie orientuje jak jest z serwisem tej instalacji ?

Tylko dalej mam dylemat czy warto dopłacic do Scenica III...

Edytowane przez janus_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu LPG "fabrycznego", pochodzącego z kraju pierwszej rejestracji samochodu bądź ostrożny. Dowiedz sie maksymalnie dużo o typie instalacji i objedź okolicznych gaziarzy z dobrą opinią i dowiedz się czy będą chcieli się z tym bawić. Moje doświadczenia z tego typu atrakcjami wywodzą się sprzed prawie 12 lat jak kiedy to wszedłem w posiadanie Volvo 440 z oryginalną holenderską instalacją. Problem się zaczął jak instalacja zaczęła dawać o sobie znać. Po długich poszukiwaniach znalazłem jeden warsztat na drugim końcu Warszawy który podjął się naprawy, ale cena była odpowiednia. Teraz może być lepiej, ale porozglądaj się dokładnie. Coś mi poza tym świta że fabryczne instalacje były w wersjach podstawowych (Authentique), zorientuj się czy warto w takiej sytuacji pchać się w delikatnie mówiąc słabo wyposażony samochód gdy wokół na rynku będzie cała masa tych lepszych. Różnica w wyposażeniu wersji Authentique i Expression w SIII jest dużo bardziej widoczna niż w SII. Ja bym osobiście szukał lepiej wyposażonego do zagazowania we własnym zakresie w dobrym warsztacie w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odwodzę Ciebie od zakupu SIII, sam stałem przed podobnym dylematem 3 lata temu. Stanęło jednak na SII i to innym niż początkowo. Pierwotny był super-2.0 dci z automatem z pierwszej sprawdzonej ręki (ojciec znajomego), przebieg 55000 km. 2007r. ale z ceną poszaleli, chcieli za niego 60000 zł. Jak poszukałem to znalazłem wówczas w salonie w Poznaniu demonstracyjnego Granda SIII z 2009 r. 1.9 dci z fabryczną nawigacją, jeszcze na gwarancji i przebiegiem 6000 km. za 73000 zł. I tak musiałem załatwiać leasing więc zastanawiałem się czy się nie skusić na SIII. W końcu jednak znalazłem swojego GSII "tuż obok" za 2/3 wyjściowej ceny za SII co przesądziło o zakupie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!