Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falujące obroty


macnowak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim scenikiem II 1,6 16 V z 2004r. mianowicie problem polega na tym, że silnik po odpaleniu wskakuje na 1100 obrotów po chwili spada do 900 gdy chodzi na luzie na postoju co jakiś czas obroty spadają do 600 nawet 400 i po kilku sekundach wchodzą na 900 i tak co jakiś czas silnik tak się zachowuje jak miał zaraz zgasnąć? Może ktoś mi pomóc aha przepustnica była wyczyszczona założone nowe uszczelki atuo tak się zachowuje na luzie podczas jazdy nic takiego się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podpinam się tutaj bo nie chce znowu zakładac nowego tematu. Jak wiadomo borykam sie z tym falowaniem od olaboga ;) , i pytanie na szybkiego czy czujnik wału korbowego może mieć wpływ na falowanie obrotów?. Silnik pali na zimnym ciepłym itp tyle że cholera faluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane I jest zupełnie inna przepustnica niż w silnikach 16V, szukaj tematów, dotyczących Twojego silnika i nie pisz gdzie popadnie.

Tak, czujnik położenia wału może mieć na to wpływ, w końcu na jego podstawie ECU "podaje" iskrę na świece, bardziej jednak skupił bym się na innych czujnikach.

Np. na mapsensorze, sprawdź rurkę która idzie od kolektora do tego czujnika.

Jak wiadomo borykam sie z tym falowaniem

Jakoś nie widzę, żebyś o tym pisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o ile ja postów miałem na temat tych falowań, ile wskazówek mi tu pisaliście. Dużo tego nie chciałem przytaczać tu wszystkiego bo w sumie pół silnika jest nowe ;) został właśnie czujnik wału oraz sonda lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skaczesz po forum jak żaba po płocie, ;)

Trzymaj się jednego wątku i tam pisz.

Podepnij s=auto pod ClIP-a tak będzie najszybciej.

A tak w ogóle to akurat tu Twój post jest nie na temat, inne ECU, inna przepustnica, inne czujniki, co z tego, że również benzyna.

Ppolecam zwracać uwagę gdzie się pisze i na przyszłość trzymaj się swojego wątku.

http://megane.com.pl/topic/51983-sprawdzenie-sondy-oraz-map-sensora/page__p__373513__fromsearch__1#entry373513

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!