Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie kupic nowe tarcze i klocki hamulcowe w


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo,że temat był już kilkakrotnie przedstawiany, doradzcie proszę jakie kupic tarcze na przód i tył oraz komplet klocków do Megane II 1.6 16V hatchback z 03r tak aby auto hamowało nie gorzej a nawet lepiej do seryjnych zacisków.Obecnie po przeglądzie i zmianie ogumienia na zimowe stwierdzono po przebiegu 55tys km dość znaczne zużycie tych elementów i czeka mnie niebawem ich wymiana.W serwisie ASO mają "kosmiczne ceny"(podali mi za tarcze 583zł+ komplet klocków 286zł przót i 750 zł tarcze tył z łożyskami +300 zł klocki i tarcze w pudełku Renault bez podania firmy) a myślę że nic w zamian więcej nie oferują.Jeśli ktoś ma swoje doświadczenia to proszę o poradę.Słyszałem o b.dobrych opiniach klocków FERODO zwłaszcza tzw DS Performance.Problem jest z dostaniem kompletu na przód-w katalogu nie ma odpowiedników do tej meganki,więc trzeba szukać zblizonych odpowiedników i klocki nieco podpiłować.Nie wiem co z tarczami.Jeden gość odradza mi stosowanie tzw tarcz usportowionych tj. rowkowanych i/lub nawiercanych gdyż szybciej mogą pęknąc i mocniej hałasują podczas hamowania oraz szybciej zdzierają klocki.Co o tym sadzicie.Jakiego producenta wybrać? i jak prawidłowo zestawic dobór klocków z tarczami.Proszę o wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tarcze ebc turbogrove nacinane i nawiercane cena za kpl przód 600zł i klocki zielonej serii z ebc cena 200zł i powiem ze hamuje to o niebo lepiej, jednak przy mocniejszym przyhamowaniu z większej prędkości mozna się wystraszyć bo zestaw generuje niezłe dźwięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!