Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stukanie silnika 1.6 16v


maty585

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem olej w swoim scenicu po przejechaniu około 50km zauważyłem stukanie w silniku olej był 10w40 i taki wlałem, postanowiłem spuścić nowy i wlać ten co był stuki chyba lekko ustały ale nie wiem do końca co to stuka wydaje mi się ze to gdzieś w głowicy stuki słychać tylko po lekkim dodawaniu gazu albo jak z obrotów spada ale tez nie zawsze stuka, na zimniejszym silniku nie ma tego stukania a na całkowicie zimnym jutro dopiero sprawdzę ale wydaje mi się ze tylko na ciepłym są te stuki.

 

Dodano: 20 gru 2013 - 19:43

Witam nagrałem dźwięk silnika z tym stukaniem może teraz ktoś coś powie na ten temat Mój odnośnik tak jak w opisie pod dźwiękiem stuki nie są zbyt głośne i nie nasilają się nie słychać ich podczas jazdy na postoju do 1500rpm słychać tak jak na dźwięku stukanie nie jest tez jednostajne, bylem u jednego mechanika przejechał się posłuchał i na hamulcu ręcznym próbował ruszyć pod obciążeniem ale nie stukało i powiedział ze to popychacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ten co był stuk

Tzn? Jaki?

powiedział ze to popychacze

Prawdopodobnie ma rację, na Twoim nagraniu niewiele słychać. Coś tam zaczyna stukać pod koniec nagrania.

A tak przy okazji, chyba kończy Ci się koło pasowe alternatora, na początku nagrania słychać takie głuche dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

odgrzeje trochę temat bo występuje u mnie identyczny dźwięk klepania jak na nagraniu, pojawił się przed wymianą oleju. Po wymianie, poziom 3/4 na bagnecie problem nie ustał. Czy jest jakaś recepta na te stuki? Czy może się tym nie przejmować?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak klepie (a nawet trochę bardziej) już ze 3-4 miesiące, myślałem że to zawory mechanik sprawdził zawory na zimnym silniku(zostawiłem u niego auto na noc i rano je sprawdził)ale były ustawione idealnie nawet ich nie poprawiał.

Powiedział mi tylko tyle że w Scenikach 1.6 8 i 16v to norma, ponoć taką jakąś mają wadę z tego co pamietam to mówił że popychacze lub jakieś krzywki są luźne, ale żeby się nie przejmować i jeździć tak jak jest bo nic złego(oprócz stukania się nie dzieje)no chyba że bardzo mnie te stuki denerwują to trzeba zrobić remont silnika. Tak też zrobiłem przyzwyczaiłem się to tego klekotania a przez ten czas obserwowałem inne Sceniki i faktycznie miał rację bo okazyjnie (będąc gdzieś na mieście) udało się kilka sceników posłuchać i powiem że tych klekoczących było dość dużo. Na przełomie sierpień/wrzesień wypadnie mi wymiana rozrządu i prawdopodobnie przy okazji zrobię sobie remont silnika i może sprzęgło(niby nic nie grzechocze przy zmianie i biegi wchodzą dobrze, ale wyczuwam że sprzęgło zrobiło się trochę miękkie już no i załącza się już wysoko, nawet ostatnio patrzyłem sobie na linkę sprzęgła bo myślałem że mogęsobie je podciągnąć trochę jak we wcześniejszym aucie, ale nie stety w moim renaulcie nie da się tego zrobić.

Auto stare bo rocznik 98 jeszcze przed liftowy znajomi doradzają aby nie robić żadnych remontów lepiej "zajechać go do końca" i kupić nowy, ale mi się nim bardzo dobrze jeździ po remoncie silnika który mnie wyniesie pewnie nie więcej niź 2000zł auto będzie jeszcze jeździć sporo czasu - blacha jest w idealnym stanie może trochę rudej po zimie wyszło teraz na takim łączeniu pod przednimi prawymi drzwiami.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa! 8V mają popychacze mechaniczne, 16V - hydrauliczne.

Jak w 16V stukają zawory to istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia popychacza i trzeba go wymienić.

Natomiast w obu przypadkach przy stukających zaworach konieczny jest remont głowicy. Możliwe że wyrobione są gniazda zaworowe lub wałek\i rozrządu.

Remont głowicy w dobrym zakładzie to 0d 600-1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!