Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rezerwa paliwa


pawulon5

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odkręciłem klemy akumulatora aby oczyścić je i posmarować wazeliną. Na początku było wszystko ok ale po przejechaniu około 100km wskaźnik paliwa pokazuje dobrą wartość ale świeci się rezerwa. Po wejściu w tryb testu licznika zginął mi błąd --j--. Błąd ten odpowiada za wskaźnik paliwa. Czy on sam po jakimś czasie powróci czy jest potrzebna ingerencja w komputerze żeby było wszystko tak jak kiedyś?

Edytowane przez pawulon5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio także zapaliła się rezerwa chociaż wskaźnik pokazuje około ćwierć zbiornika. Mam wtrysk gazu Vialle. Czy to właśnie kwestia jazdy na LPG czy raczej zbieg okoliczności?

Od zakupu przejechałem już jakieś 1,5 tyś. km i dopiero teraz się zapaliło więc to chyba zbieg okoliczności prawda?

Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież komp nie wie że jeździsz na gazie. A paliwa nie ubywa mu więc głupieje. Ale aby nie zostawić kierowcy z pustym bakiem jakby zaciął się pływak to komp oblicza ile auto spaliło paliwa na danym dystansie i zapala lampkę rezerwy. Tak na wszelki wypadek.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5tyś kilometrów od kupna samochodu nie było żadnych problemów. Komputer pokazywał mi wszystko oprócz tego ile przejadę jeszcze na tym paliwie co zostało w baku. Po odłączeniu tych klem przez jakieś 50km zaczął mi pokazywać zasięg na tym co mam w zbiorniku ale już to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co szukasz rzekomego emulatora pod siedzeniem? Chyba że po zdjęciu klem takowy emulator wyparowuje w kosmos... Skoro wcześniej komputer poprawnie liczył średnie spalanie i te inne pierdoły i "nie głupiał" to siłą rzeczy i teraz powinien. Miałem taki przypadek w swojej Megi, że nieco wariowała wskazówka temperatury cieczy, wtedy zdarzało się że mając benzyny 1/2 zbiornika potrafiła się zapalać kontrolka rezerwy. Zmieniłem czujnik temperatury i od tamtej pory kontrolka rezerwy się uspokoiła. Uprzedzając pytanie innych forumowiczów "co ma jedno do drugiego" odpowiadam: Nie mam pojęcia. Może to i czysty zbieg okoliczności, że oba te zjawiska występowały razem ale półtora miesiąca tak jeździłem i przez ten właśnie czas ten zbieg okoliczności występował. Miałem później to sprawdzić przez odłączenie wtyczki czujnika temperatury na jakiś czas i sprawdzenie czy znowu np. ta kontrolka się nie zaświeci ale jakoś tak schodziło aż sprzedałem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem go bo myślałem że jest na nim jakiś przycisk czy coś i trzeba go wcisnąć bo się rozkodował po odłączeniu akumulatora.

 

 

Pomyślałem sobie teraz czy jakbym odłączył te kable od rezerwy paliwa przy zbiorniku i odpalił samochód nie wyskoczyłby mi wtedy ten błąd --j--? A potem znowu podłączyłbym i było by wszystko po staremu?

 

Na tym kablu od wskaźnika nawet jest założony taki patent nie wygląda on na fabryczny.

[cięcie]

 

DO zamieszczenia zdjęć należy skorzystać z forumowego hostingu. damiar

 

 

thumb_hosting_zdjec_1387969472__dsc_0448.jpg

Edytowane przez pawulon5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!