Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę (mam problemy z światłami wstecznego)gdyby odciąć przewody od czujnika ,włącznika świateł cofania i podłączyc w ten sposób?

Czy wtedy działały by wycieraczki z tyłu przy włączonych wycieraczkach z przodu i wrzuceniem wstecznego?

 

 

thumb_hosting_zdjec_1388264595__beztytulu222.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak się wpiąć ? thumb_hosting_zdjec_1388294543__222222.png

 

Czujnik sprawny żarówy też.

Wycieraczki tył się włączają jak? Tzn.jak włączone są z przodu i wbity wsteczny to załączają się z tyłu ale jak? Skoro po zmostkowaniu wtyczki na czujniku wstecznego światełko nie świeci?

Czyli gdzieś jest przerwa .

Czyli jak podepne się do kabelków przy wtyczce czujnika to nic się nie powinno stać z wyjątkiem włączenia światełek wstecznego .

Na mój rozumek.

Dobrze kombinuję?

Edytowane przez renata34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylną wycieraczką steruje UCH jeśli są spełnione kryteria o których piszesz. Jeśli pominiesz zasilanie UCH, to wycieraczka tylna nie będzie działać automatycznie. musisz podać sygnał z czujnika w odpowiednie miejsce, a to masz teraz fabrycznie zrobione, trzeba poszukać element który szwankuje. Zazwyczaj wymiana czujnika pomaga, musi on mieć odpowiednio długi przycisk który jest w skrzyni naciskany przy włączeniu wstecznego. Zazwyczaj jego przytarcie jest główna awarią tego układu jeśli światło nie świeci za każdym razem.

Jeśli natomiast światło cofania świeci, a tylko wycieraczka nie zawsze działa, to problem jest w UCH, albo w złamanym przewodzie pomiędzy klapą a karoserią, w tej gumowej karbowanej osłonie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest dobry , sprawdzany miernikiem .Problem jest w przewodach idących do świateł tył .

Nic nie rozumie ze schematów i poprosty chcę dać nowy kabel do świateł cofania,wpinając się jak na rysunku wyżej .

Jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem jak to jest podłączone i sterowane. Jak odłączysz to co masz i podłączysz nowy kabel bezpośrednio, to światło będzie działać (nawet bez włączonego zapłonu jeśli podłączysz to tak jak narysowałeś) a wycieraczka tylna będzie bez automatu. Albo zadziała za każdym razem jak wsteczny włączysz jeśli do niej też plusowy przewód podciągniesz, nawet przy suchej i czystej szybie.

Moim zdaniem pokombinuj kto Ci to naprawi dobrze i tanio skoro sam schematów nie rozumiesz, zamiast wymyślać dodatkowe i niepotrzebne obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolegi gojgien i oddaj auto do elektryka samochodowego. Sądząc po Twoich rysunkach wyżej, masz skromne pojęcie o elektryce i na prawdę możesz wpakować się w duże koszta, jak będziesz tak kombinował.

Dla przykładu powiem, że jeżeli jakimś cudem byś poskładał wszystko wg Twojego rysunku, prawie natychmiast usmażysz włącznik wstecznego lub spowodujesz pożar. Spowodowane jest to zbyt dużym przepływem prądu przez ten włącznik.

Tak więc wydanie tych 50-100 zł na naprawę, nie jest chyba tak tragicznym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!