Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wtryskiwacze 1.5 dCi - regenerować??


GregMegi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy warto regenerować wtryski 1,5dCi, jezeli tak, to gdzie??

Ile moze kosztowac taka regeneracja ( wtryskiwacz zielony - czym one sie różnia)??

 

 

Podobno w lutym maja byc udostepnione przez firme Delphi czesci zamienne do tych wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samą renerację do 1,5 dCi w ASO Deplhi w W-wie chcieli ode mnie ~600zł/szt.

Z tego co widziałem, na Allegro taka usługa kosztuje 500zł/szt, ale ja bym się troche bał wysyłać i później odbierać wtryski za pobraniem ok 2000zł. Najlepiej wszystko robić na miejscu, w jednym porządnym warsztacie, który da Ci gwarancję. Regeneracja polega na wymianie końcówki wtryskiwacza na nową.

Do tego faktycznie dochodzą koszty kalibracji i zaprogramowania numerów wtryskiwaczy w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koncóweczki sa ok, podobno zawór pada, i dlatego duzo zwrotu paliwa z tych wtrysków jest...

 

Znalazlem taka firme, daja 2 lata gwarancji:

http://www.allegro.pl/sklep/4328239_gigantmoto

 

499zl za sztuke

 

Czy ktoś miał może do czynienia z tym warsztatem??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

[Cięcie]

 

z tego co mi gosc (dokonujacy diagnozy komputerowej) mówil, to te zawory sa we wtryskiwaczach....

Po odpieciu z wtryskiwaczy przewodow zwrotki paliwa, dwa cylindry(3,4) zwracaly wiecej paliwa niz dwa pozostale... Tak gosc zdiagnozowal, nie wiem na ile slusznie :?:

a na tych cynindrach pojawialo sie wypadanie zaplonu.

 

Pozdrawiam

 

Nie cytujemy posta w całości, odpowiadając bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi gosc (dokonujacy diagnozy komputerowej) mówil, to te zawory sa we wtryskiwaczach....

Po odpieciu z wtryskiwaczy przewodow zwrotki paliwa, dwa cylindry(3,4) zwracaly wiecej paliwa niz dwa pozostale

Czyli jednak mówimy o wtryskach :-> Taki test tj. odłączenie przewodów zwracających paliwo to najbardziej prosty i prymitywny test na sprawność wtryskiwaczy w ogóle.

Po wymianie 4 wtrysków, mój mechanik zrobił takowy test nawet przy mnie. Na starych wtryskach, po 3 minutowym teście (z zegarkiem w ręku :?: ) nadmiar paliwa dosłownie wylewał się z tych zbiorniczków, a to najlepszy dowód na to że wtrysk jest zrypany i nadaje się tylko do regeneracji albo na śmietnik. Na "nowych" było OK, ale wcale nie dokładnie taki sam przelew na każdym.

Z tego prosty wniosek, że jeśli jedne wtryski leją bardziej niż pozostałe, wcale nie oznacza, że trzeba je od razu wymieniać.

Dlatego przyłączam się do opinii Snapa - nie ma co wróżyć z fusów, tylko trzeba jechać do profesjonalnego zakładu, zrobić porządne testy i na coś się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co do GIGANT MOTO z Rudy Śląskiej. Regenerowałem u nich 4 wtryski koszt 1600zł i lipa chodził gorzej jak przed regeneracją, bo nie generują nowych kodów do kompa. Radzę poszukać innej firmy co generuje kody, lub kupić nowe wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!