Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepływomierz powietrza 1,9 dti


Rekomendowane odpowiedzi

Lukas.s, tą opaskę musisz śrubokrętem płaskim podwadzić tak żeby zeskoczyła. Możesz też ją wywalić (rozciąć) i zastąpić zwykłą opaską zaciskową.

Przy tym rozbieraniu uważaj na gumową uszczelkę (duży oring) która jest między filtrem powietrza a przepływomierzem bo łatwo ją przerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

też mam rozwalony przepływomierz... jechałem samochodem do pracy, wyjechałem to nie poczułem nic bo po osiedlu, i troche aut poza tym na zimnym nie przekraczam pewnych obrotów... no a później ... temp. ok aut mniej no to gaz i lipa. 2tys 3tys a on nadal przyśpiesza jak bez turba więc zatrzymałem się ... postałem chwile zgasiłem silnik odpiąłem przepływke i ruszylem ... no i szatan:D

 

Paliwa auto nie pali mi ani troche więcej zaryzykował bym że nawet mniej. 5,18 - 5,22 (trasa) prędkość koło 120-170km/h z odpięta przełlywką, z zapiętą miałem problem ze 100km/h.

 

Jednak zauważyłem jeden problem. U was to nie wstępuje wg tego co piszecie.

Jak miałem sprawną przeływkę auto z łatwościa osiągało 200km/h i ogólnie bardzo szybko przyśpieszało na wysokich (od 3do 4tys) obrotach (na 1,2,3,4,5) z odpiętą przepływką niestety jest gorzej ... do 140km/h jest ok powyżej już nie jest tak różowo ...

ogólnie na każdym biegu powyżej 3tys zauważyłem mniejszą moc, aczkolwiek jedzie i nadal przyśpiesza.

 

i jescze jedno, gdy przepływkę podłączyłem to nawet na luzie po wciśnięciu gazu jakby ciężej mu było. To Słychać. mam wrażenie jakby wskazówka obrotomierza wtedy przytyła. :-)

 

ostatnio próbowałem ją wyczyścić (przepływkę), opaskę męczyłem z godzine ale już wiem jak ją odpiąć (zapięcia są od strony kabiny ;/). Wyjąłem go i na siatce miałem sporo much, ciśnienie powietrza i po krzyku. Wszystko wewnątrz było czarne.

 

Piszecie o jakimś druciku ja mam ich tam 6 :-) jeden kpl. wystaje po prostu z obudowy i kończą się jakąś czarną kulką (wcale nie są takie delikatne :-)), pozostałe wiszą na jakimś wysięgniku i są płąskie (jak blaszki), i jest jeszcze jakieś coś jak lustereczko. U mnie po wyczyszczeniu nadal zostały na nim plamy. No nic kontynując druciki z czarnych zrobiły się srebrne tak jak lustereczko, ale co by zaszaleć wrzuciłem ten przepływomierz do zbiorniczka z benzyna ekstrakcyjną wtedy byl juz glancuś nawet w środku (plastyk się nawet wymył ten z wnętrza), niestety po podłączeniu nie działa i nadal jeżdżę z odpiętą ;/

 

czyli czas na nowy? czy jest jakiś sposób jeszcze na reanimacje a może ta kąpiel mu zaszkodziła?

 

p.s. megane dawno nie puscila zdrowego dymka... ;/ martwi mnie to. (a oleju po 10tys mam tyle ile wlałem). a nie jeżdże delikatnie (oczywiście tylko gdy temp! jest ok!)

 

Przepływomierz simens (nr nie pamietam :!: )

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki252, nr możesz ściągnąć z starej przepływki. U mnie czyszczenie nie pomogło, póki co śmigam na używce, oryginał kosztuje ok.600zł na allegro :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s - wiem wiem ze moge spisac ze starej ... po prostu go nie pamietam :-)

SpecPC - Napisalem dokladnie jak czyscilem przeplywke, wiec mozesz ocenic czy zle czy dobrze... pytalem kilku mechanikow ... powiedzieli ze czyszczenie pomaga raz na sto. Wiec prosze przeczytaj co zrobilem i powiedz mi czy moge cos jeszcze zrobic...?

 

dzieki pzdro.

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam koledzy, a czy jak odczyt komputera wskazał na przepływomierz i czujnik położenia wału. Myślicie, że to pewna diagnoza?

Wymieniona Przepływka i naprawiony rozrusznik( czyszczenie, wymiana szczotek i szczotkotrzymacz)Teraz megi pali od kopa :D

 

Dodano: 07 gru 2012 - 17:34

Koledzy nowa przepływka skończyła się po 2 miesiącach. Na szczęście uznali reklamację jutro wkładam nową część

Edytowane przez BILU32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!