Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana silnika


aaid84

Rekomendowane odpowiedzi

Połączyłem wszystkie Twoje wątki w jeden, niepotrzebnie rozbiłeś to na 3 odrębne wątki.

P_r_z_e_m_o

 

Witam ,jestem posiadaczem Scenica II z 2005 roku 1,9.DCI 120KM. Dzisiaj zauważyłem bardzo niepokojące zjawisko w silniku. Niżej umieszczam film. Słychać stukanie, na zimnym silniku słychać mniej. Natomiast po około 10 minutowej jeździe słychać coraz głośniej. Nie jestem mechanikiem, nie mam pojęcia co to może być. Zanim wybiorę się do mechanika chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami. Pozdrawiam

 

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie zostało tyko usiąść i płakać...

 

a jak jest z naprawą jakie moga byc orienatacyjne koszty naprawy czy lepiej szukać nowego silnika...

Edytowane przez aaid84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak juz wcześniej pisałem moja dwumiesieczna przygoda z grand scenicem zakonczyla sie katastrofą, przekrecila sie panewka uszkadzając korbe i wał. Wiec pozostaje mi szukac nowego bloku silnika i tu się pojawia moja prośba o pomoc. A mianowicie macie jakis kontakt z osobami co sprowadzają części samochodowe po dobrej cenie ? Nigdzie nie mogę znaleźć silnika do mojego Renualta , z tego co wiem to kod silnika jakiego poszukuje to F9Q 812. Nie orientujecie sie czy duża jest różnica w silnikach o poczatkowym kodzie F9Q....? Z góry dzieki za pomoc, pozdrawiam.

 

Edit

Po wstępnej diagnostyce mechanika wiem, że wał jest do wyrzucenia, ( po szlifie ) panewki jak sie okazało to nie dość, że zamienniki to jeszcze podcinane brzeszczotem :applause: ) Wiec pozostaje mi szukac nowego bloku silnika i tu się pojawia moja prośba o pomoc. A mianowicie kod silnika jakiego poszukuje to F9Q 812. Nie orientujecie sie czy jest różnica w silnikach Scenica DCI 120KM, a w Grand Scenic?? a może jednak kupić nowy wał wraz z panewkami i robić ???? Czy ktoś z was juz taki temat przerabiał ? Z góry dzieki, pozdrawiam ...

 

Kolego Aaid88 po co zakładasz 2 raz ten sam temat?? Połączyłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa bolesna ponieważ zamiast się cieszyć to naprawiasz ,poszukaj auta na chodzie(rozbitka , anglika) i kup z niego silnik a jak go będziesz miał na wierzchu zobacz co jest w misce olejowej .

Jestem ciekaw co za auto kupiłeś i za ile i z jakim przebiegiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , auto kupiłem za 17.000 , w/g dokumentacji jaką do niego posiadam to do lutego 2013 był serwisowany w ASO co też mi po VINie potwierdzili w serwisie Renault. Ponadto wymieniona była turbina i koło dwumasowe w ASO. Narazie mam gościa, który podjął się to naprawić czyli wymienić wał, korbę , panewki i resztę podzespołów co za tym idzie, może w 3 tys się zmieszczę, nie chcę wymieniać silnika bo nie wiem na co trafię.

Edytowane przez aaid84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci robi silnik? Remont silnika jest bez sensu - moim zdaniem. Ja bym przełożył silnik. Wyjdzie w efekcie dużo taniej.

silnik powinieneś znaleźć na WWW.silnikikrakow.pl

Zawiózł bym też tam samochód na wymianę. Byłem niedawno u nich robić turbo w peugocie. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie spotkałem jeszcze takich dobrych mechaników. Przywrócili mi wiarę w ludzi.

Bez problemu też ugadasz się z nimi na profilaktyczną wymianę panewek przed włożeniem silnika.

Edytowane przez subratri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przymierzam się do zakupu wału korbowego. Oznaczenie mojego silnika to F9Q-812, czy muszę szukać tylko po takim kodzie czy istotny jest tylko początek F9Q..... Znalazłem nowy wał w dobrych pieniądzach ale ma oznaczenie F9Q-820 ,nie orientujecie się może czy wały w 1.9 DCI 120km z 2005r czymś się od siebie rózniły??? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczow. Jak juz wczesniej pisalem przekręcila mi się panewka na wale korbowym. Wszyscy mi doradzali żeby szukać nowego silnika zdecydowalem jednak, ze zostaje przy starym. Kupilem nowy wal w ASO RENAULT (1070zl - okazalo sie taniej niz niz w aledrogo) zestaw panewek (220zl), uzywana korba i pompa oleju. Do tego zimering, uszczlka pod glowicą, filtry, olej. Całość z robocizną wyszla kwota 3100zl. Teraz delikatna jazda i po 2000km znów wymiana oleju i mam nadzieje, że będzie juz ok. Nie życzę użytkownikom "reniek" w/w awarii. Z przymusu bogatszy o wiedze mogę iedynie doradzić w silnikach 1.9DCI zmieniajcie olej nie poźniej niż co 10000km. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ehhh od czego tu zacząć. Dwa tygodnie temu kupiłem Renault Scenic II Grand 2007 z przebiegiem (wydawało mi się że realnym 113 tys.) w bardzo dobrej cenie. Oczywiście sprzedający zachwalał i dał by się zastrzelić że nic nie było dłubane w silniku. Samochód był lekko uderzony w prawy przód. Szybko skalkulowałem koszty i wyszło wszystko super. Wymieniłem rozrząd, oleje filtry itd. Szczęśliwy życiem radośnie jeździłem przez 2 tygodnie. Aż tu nagle pojawił się komunikat niska zawartość oleju/uzupełnij olej. Zszokowany pojechałem do mechanika który wydał wyrok... Nigdzie olej nie ucieka, dym z wydechu ok, a "wyparowało" 3 litry oleju!!! po 400 km. Z czymś takim jeszcze się nie spotkali. Hasło remont silnika a najlepiej wymiana silnika zabrzmiał jak wyrok...

Załamany sytuacją poprosiłem kolegę o sprawdzenie co w nim jest nie tak. Po ściągnięciu miski nabrałem nadziei. Olej czysty, brak opiłek, smok drożny, czysty. Na to kolega to sprawdźmy jeszcze panewki. I tu nagle szok. Na każdym tłoku po dwie nowe u dołu i stare wytarte z góry(delikatnie zdarta miedziana powłoka) różniące się numerem seryjnym. Pozostałe części wyglądały ok.

Teraz mam do was kilka pytań:

1. Czy spotkaliście się wcześniej z takim przypadkiem żeby po 400 km wcięło 3 litry??? I czym to było spowodowane bo tej tajemnicy nie rozwiązałem.

2. Na razie nie słychać stukania panewek. Tylko też nie wiadomo czy były wymieniane 400 km temu czy dużo wcześniej. Czy w tym przypadku wymiana wału to z czasem konieczność? Czy można tak jeździć?

3. Czy w tym przypadku bawić się z remontem czy jednak zmienić silnik?

Ratujcie

Załamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!