Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9 dci Nagły Problem


Kika123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie cos sie dzieje z mojim silnikiem 1,9 DCi 88kw

po nocy z rana nie odpala,trzeba go kilka razy pokrecic to odpali tak ze trzesie całym autem i obroty falują po wcisnieciu gazu nic sie nie dzieje na obrotomierzu,kilka minut pochodzi obroty sie delikatnie stabilizują ale mimo wszystko falują bardzo wrociła rowniez reakcja na pedal gazu i auto leci wszystko ok moc jest jedzie

gasze

zapalam zapali odrazu ale ciezko obroty wskakuja do tych 900 ale zapala za pierwszym juz jak ciepły

na 2 dzien rano to samo niewiem co mu jest nagle mnie zaskoczył 12lat bezawari pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki wysokiego napięcia

Tylko uważaj by Cię nie kopnęło :applause: Nie mogłem się powstrzymać, super rada. ^^

 

Sprawdziłbym pod kątem dostarczania paliwa do pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia układ paliwowy, zwłaszcza pod kątem powietrza w układzie. Na wszelki wypadek do sprawdzenie świece żarowe.

 

Żadnymi komunikatami, błędami nie wyrzuca? Warto by go podłączyć pod CLIP i obadać pod kątem błędów oraz zachowania silnika. Problemy z obrotami czasami są spowodowane błędnym działaniem potencjometra pedału gazu ale nie wiem czy to może mieć bezpośredni wpływ na odpalenie silnika (CLIP tak czy tak powinien pokazać - można płynnie zobaczyć jak komputer reaguje na jego naciskanie w pełnym zakresie).

Kopci Ci przy tym jakoś inaczej niż zwykle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kopci,poprostu z rana gdy jest zimny odpalam go zapala wchodzi na 400 500 obr.po faluje gasnie i juz pozniej musze go krecic zeby zaskoczył tak jak by bez ssssania odpalał

nie podłaczałem pod kompa,nie mam zadnych komunikatów w aucie na desce,swiece wymienianewrzesien 2013 ,

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

dodam ze zaczeło sie od tego jak jade sobie 90 120km/h to tak go lekko szarpało jak by paliwa brakowało ale to zadko było niewiem czy to od tego

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia.

5.9 - Enter Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji i się do niego stosować.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i wyczyść EGR. U mnie było tak, że na początku sobie tylko poszarpywał na wyższych obrotach. Później porobiło się tak, że zaciął sie zawór w niedobrej pozycji i mimo tego, że silnik odpalał to drgnięcie pedału gazu od razu go gasiło.

 

Sugeruję wizytę na CLIPie i test przelewowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przekręć stacyjkę raz popatrz czy ropa krąży w przeźroczystych przewodach (powinno być słychać ) jeśli jest to znaczy że działa pompa wstępna jak odepniesz jakiś przewód po pompie wysokiego ciśnienia to przy próbie palenia powinno być duże ciśnienie jeśli jest słabe to napisz

pozdrawiam

Edytowane przez czych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!