Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.4 16V drży na wolnych obrotach


Oktan

Rekomendowane odpowiedzi

jest taki problem ze silnik mi drży na wolnych obrotach....tak leciutko szarpie....po lekkim dodaniu gazu to ustaje.....

Obroty jałowe mam o jedna kreseczke ponizej 1000...

mial ktos podobny problem? co to moze byc?

po za tym silnik chodzi doskonale i wszystko z nim ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z tematów nie odpowiada objawom u mnie.........silnik po prostu drży przy pracy na jałowym biegu na postoju np. na swiatłach.....tak delikatnie........czasem szarpnie........

 

[ Dodano: 2008-01-22, 00:25 ]

pojawił sie kolejny problem...........teraz dodatkowo jak silnik jest rozgrzany to ponowny rozruch po chwili postoju konczy sie czasem zgasnieciem silnika......obroty spadaja silnik drga lekko szarpie i gaśnie.......żadna kontrolka sie nie zapala.......

przy jeździe jest wszystko ok dobrze przyspiesza nic nie szarpie.....

czy może to byc objaw uszkodzonej cewki?

może silnik krokowy?

 

[ Dodano: 2008-01-22, 00:26 ]

silnik zaczał gasnac podczas mokrych wilgotnych dni........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurcze chyba mam te sam problem, a na dodatek dokładnie ten sam model samochodu, jak obserwujesz wskaźnik obrotomierza to delikatnie sie ponosi? włąśnie na wolnych obrotach na postoju i czuć delikatne szarpniecie, niestety nie mam bladego pojęcia co to moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w ASO wypytac co to moze byc i jaki koszt naprawy tego będzie.........

Pan obslugujacy serwis na wstepnie mnie zrazil do siebie siedział jak by byl w knajpie i siedzial przy piwie z kolega a nie jak by rozmawiał z klientem....(ASO Pietrzak ) :?:

 

Opowiedziałem swój problem to zaczął mówic ze podłacza do kompa 70 złoty....

poźniej ewentualnie wyczyszcza przepustnice

silnik krokowy i z tego co mnie pamięc nie myli czujnik poł. wału...

 

pan powiedział ze powinienem sie zmieścic w 400 złotych :evil:

 

chce omijac ASO szerokim łukiem...... mozna jakoś samemu to naprawi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktan, wszystkie problemy które zaproponował Ci "miły" pan w ASO masz opisane w tamtych wątkach - kolejny krok który by Ci ten pan zaproponował (po tym jak pierwsze zawiodły) to sprawdzenie świec, cewek, i sond lambda - naprawde w tamtych wątkach o tym pisaliśmy - co też sam możesz sprawdzić i zaoszczedzić pare złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktan, Jak nie chcesz sie sam z tym bawić to podjedz do serwisu "auto mako" w Gliwicach na daszyńskiego, podłączą cię tam do kompa. biorą trochę więcej niż "pan Józiu" ale to i tak 1/4 tego co w serwisie. Z tego co wiem to kolesie pracowali w ASO też na daszyńskiego wkurzyli się w końcu i otworzyli własny w zasadzie "obok" ASO :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem w 1.4 K47, ale nie tak jak u Ciebie 730, tyle że 732 podobny objaw - nie robiłem sobie z niego nic, aż w końcu spod maski zaczęły dochodzić odgłosy ala wiewiórka pod maską, po dojeździe pod dom samochód zgasł i nie chciał odpalić [rozrusznik się kręcił]. Auto do Mechanika, i okazało się że łożyska się rozsypały, pasek rozrządu przeskoczył i do wymiany 8 wtrysków i rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!