Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wytczka pph2 5 pin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z brązową wtyczką pph2 na komputerze.

Jeżdzę na lpg i spaliłem pompę paliwa (brak benzyny w baku). Po wymianie pompy po jakiś 2 miesiącach znowu padła mimo, że bak full.

Po wyszperaniu na forum znalazłem info o tej wtyczce. 5 pin był nadpalony. Wyczyściłem, popsikałem kontaktem i działało. DO czasu. Teraz mniej więcej co miesiąc nie odpala i musze pogrzebac przy tej wtyczce. Dzisiaj znowu pojawił się problem ale zaistniał w innych okolicznościach. Po odpaleniu i przejechaniu 50 metrów zgasł i wszystkie zegary zgasły, a z pod maski zaczęło piszczeć z przepustnicy, tak jak to się dzieje gdy wyjmę złącze pph2.

Macie panowie jakieś długofalowe roziwązanie tego problemu?

Co powoduje nadpoalanie pinu 5 na kostce pph2(brązowej)?

Dodam, że innym niepokojącym objawiem związanym wg mnie z tym jest dziwne "pierdzenie" z okolic przepustnicy na biegu jałowym ( silniczek krokowy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pokombinować z rozlozeniem kostki. Patenty są różne. Zawleczki, zatrzaski. Niekiedy sam pin ma na sobie zatrzask i trzeba obok niego wysunąć np. mały płaski śrubokręt aby dało się wyciągnąć. Kostka w dłoń i kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podejrzewam, iż w mojej megance też mam problem z tym brązowym złączem. Zaczęło się jakiś rok temu, auto zgasło, po odpaleniu szarpało dopóki nie wypaliły się resztki paliwa, potem już się nie dało odpalić, tylko kręciła rozrusznikiem. 2 razy auto było w Aso z tego powodu, wykryli uszkodzoną pompę paliwa i dostałem kosztorys z magicznymi cyferkami. Za drugim razem powiedzieli mi, że się nadpalił ten styk, ale oni muszą ciągnąć nową wiązkę przez cały samochód. Aktualnie problem pojawia się praktycznie raz w miesiącu, auto nie chce odpalić, jak docisnę styk, bądź wyjmę i włożę to działa. CO byście z tym zrobili ? Czy elektryk poradziłby sobie z dorobieniem nowej kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka możliwości:

1. Przede wszystkim wyczyścić dokładnie wtyczkę oraz gniazdo. Może po prostu styk jest zaśniedziały i stąd te problemy. Jak to nie pomoże - patrz opcja 2.

2. Takiej wtyczki raczej nie dorobisz. Na allegro są dostępne przeróżne złącza do megane, np. TU. Zakupić odpowiednią wtyczkę, odciąć starą i przylutować nową.

3. Jest jeszcze trzecia opcja. Należy zakupić odpowiednią ilość konektorów - trzeba zmierzyć wcześniej jaki to rozmiar (szerokość chyba 2.8 mm, dostępne w każdym sklepie elektronicznym), przylutować do nich odcięte przewody ze starej wtyczki, zaizolować i pojedynczo podłączyć do pinów gnieździe.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 4 opcja. Może spróbuj wygiąć delikatnie bolce w gnieździe, tak aby ciasno wchodziły we wtyczkę. Ewidentnie jest problem ze stykiem w tym złączu, bo jak sam opisujesz, jak dociskasz to działa.

Sposobów jest kilka, teraz tylko wybrać któryś z powyższych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!