Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie głośników tył/demontaż obicia ty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie orientujecie się czy w megane II grandtour w tylnych drzwiach przewidziane jest miejsce na głosnik? Widoczna jest tam "siateczka" ale nie wiem czy toaby nie atrapa.

Zastanawia mnie też kwestia tego, czy jeśli da się tam zamocować głosnik to czy dochodzą tam kable od radia czy będę musiał ciągnąc dodatkowe przewody?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz ściągnąć tapicerkę i zobaczyć bo może wcześniej były tam głośniki tylko ktoś je wymontował. W takim przypadku kable będą.

U mojego teścia w scenicu nie było tylnych głośników i nie było też kabli.

Jak nie będziesz wiedział jak rozebrać drzwi to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

To jest auto sluzbowe - tzn bylo. I na wyposazeniu fabrycznym nie mialo glosnikow.

Obawiam sie ze nie bedzie tez kabli wobec tego nie ma chyba sensu rozbierać drzwi?

 

No i nie wiem jak je rozebrac wiec poprosze Cie o pomoc.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Szukałem na forum pomocy dotyczącej montażu głośników w tylnych drzwiach lecz nie znalazłem. Poradziłem sobie sam.

Moje uwagi.

1. Jeśli masz z tyłu elektryczne szyby to demontaż tapicerki nie będzie taki trudny. Pręt na którym osadzona jest korbka przy ręcznych szybach bardzo komplikuje sprawę (niestety musiałem się męczyć.

2. Instalacja w moim przypadku (Brak radia fabrycznego) dociągnięta była do słupka pomiędzy drzwiami. W samych drzwiach instalacji nie było. Trzeba liczyć od 1-1.5 metra kabla.

3. Tapicerka przykręcona jest : a) śruba na klucz nasadowy 10 u dołu na środku; <ok> śrubka przy klamce do otwierania drzwi od wewnątrz (widoczna po wyciągnięciu zaślepki); c) w uchwycie pionowo wkręcana; d) po wyjęciu uchwytu śrubka poziomo dostępna za pomocą śrobokręta z torxem z przegubem

4. Tapicerka nasunięta jest od góry do dołu więc aby ją ściągnąć trzeba ciągnąć ją w górę

5. Pod elementem materiałowym jest jeszcze jedna śrubka. Ja radziłem sobie przez wyjęcie jej razem z plastikowym kołkiem który był wpuszczony w drzwi.

6. W demontażu i montażu jak pisałem na wstępie przeszkadza pręt od szyb

7. Aby złożyć wszystko do kupy wykręcałem śruby mechanizmu od szyb manualnych.

8. Rozdzielałem część materiałową tapicerki od plastikowej aby móc po założeniu głównego plastiku przykręcić z powrotem mechanizm szyb.

9. Nie chce was zniechęcać ale jeśli nie musicie to lepiej za to się nie zabierajcie (chyba że macie elektryczne szyby z tyłu.

Powodzenia. W razie szczegółowych pytań jestem do dyspozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!