Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do 1.4 16V


Michal98

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się do tematu. Kupiłem Megane II 1.4 16V z nieznanym mi olejem. Zamierzam go wymienić wraz z filtrem. Wymieniłem rozrząd i uszczelkę pod pokrywą bo był wyciek. Przebieg 150 tyś.

 

Pytanie: Olej ELF 5w40 czy 10w40? Który lepszy w tym wypadku?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, posiadam Megane 1.4 , 97 rok benzynę przebieg ponad 2000000 tys km :) jaki olej trzeba lać i czy to syntetyk czy pół ? :)

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z okazji świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam megane 1 ph 2 sprowadzoną z Niemiec, mechanik zalał olej GM 10W40 przy przebiegu 128tyś, auto teraz ma 133tyś i za kilka tyś km chce przejść na Elfa 10W40, czy nie ma żadnych przeciwwskazań? Silnik 1.4 16V 2002 rok

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że 10W40 w tym silniku to pomyłka, a olej GM 10w40 to tani syf, podobnie jak Castrol Magnatec. Polecam zalanie 5W40 dla silnika będzie lepiej :) Z tańszych wartych ceny np Shell Ultra 5W40, z Elfa SXR jest niezły ma skład do przyjęcia, z wyższej półki Penrite, Amsoil, Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było by zrobić płukanie, nawet było by to zalecane, tyle że co i jak zależy ile ten silnik pracował na 10W40? Znasz historię co było wcześniej lane?

Odezwij się na PW.

Edytowane przez Barył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po kupnie zalalem megane valvoline maxlife 5w40, po 5 tys km nie widać aby było jakieś zużycie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Byłem u 'speca' od Renault i powiedział żebym zmienił olej na elf 5w40.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Co o tym myślicie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zmienić mechanika.

Dlaczego akurat według niego ma być ELF ?

To przeciętny olej, nawet taki trochę poniżej przeciętnej.

Valvoline jest OK, Shell Helix Ultra jest lepszy od Valvoline i znacznie lepszy od każdego ELF.

 

A tak naprawdę to każdy 5W40 jaki wlejesz, o ile nie będzie podrobiony, będzie dobry do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to każdy 5W40 jaki wlejesz, o ile nie będzie podrobiony, będzie dobry do tego silnika.

Był bym ostrożny z tą tezą, 5W40 to tylko oznaczenie lepkości a nie jakości.

Valvoline, szczególnie synpower kiedyś były dobrymi olejami, teraz trochę zeszli z jakości, (jak chyba większość producentów),

szkoda tylko że cena została. Maxlife szału nie robi, osobiście wolał bym coś innego.

 

Ciekaw jestem jak długo będzie żył ten mit z olejami producenta X do danej marki samochodu, jak Renault to Elf, jak Ford to Castrol albo Ford Formula(castrol pod inną nazwą, słaby olej, a wszystko i tak robi BP), a Peugeot czy cały PSA to Total(a total to elf tylko pod inna nazwą), itd.

A jak wlejesz innej firmy to Ci silnik padnie, bo tylko ten jest najlepszy.

Jest to bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się z przedmówcą. Nikt nie jest skazany na markę oleju jaka rekomenduje dany producent. To, że dany producent rekomenduje produkty danej marki nie czyni z nich lepsze - to zwykły marketing (nie licząc specjalistycznych aprobat). Valvoline podobnie jak większość producentów obniżyło loty ale to nadal w miarę przyzwoite/dobre oleje ale jest kilka firm, które mogę polecić, które trzymają bardzo wysoki poziom jakości i nie zlecają produkcji jak robi to większość najbardziej rozpoznawalnych producentów tylko produkują sami oleje o ponadstandardowej jakości : Miller Oil, Penrite, Liqui Moly/Meguin (2 marki tego samego koncernu z 1 zakładem produkcyjnym), Neste oil, Amsoil (kilka innych też by się znalazło, szczególnie tych made in usa). Z tych bardziej popularnych marek dobry poziom trzyma seria Helix Ultra od Shella. Warto też zainteresować się produktami polskiego producenta firmy Specol, które technologicznie i jakościowo niejednokrotnie przewyższają wyroby znanych producentów a cenowo wychodzą znacznie korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejów jest cała masa i marek olejowych dostępnych na rynku w PL jest ponad 100. Każdy producent ma lepsze i gorsze produkty w swojej ofercie ale producentów trzymających wysoki poziom jest w sumie niewielu. Zwykle lepsze są bardziej niszowe oleje niż te najbardziej rozpoznawalne ale kupować w ciemno też nie ma co bo cena oleju to jest niekoniecznie wyznacznik jakości. Jak się poczyta ze zrozumieniem wątki olejowe na forach motoryzacyjnych (jest kilka ciekawych i bardzo "profesjonalnych") oraz poogląda wyniki badań to można sobie wyrobić pewien pogląd. Ale na to potrzeba czasu i chęci a większość osób wierzy mechanikowi, który zwykle nie ma bladego pojęcia albo panu z ASO. Przedstawiciele producentów (handlowcy) też niestety z reguły wiedzą nie błyszczą ale od czego jest internet. To co tu pisze (i jakich producentów polecam) każdy może sobie zweryfikować jeśli poświeci odpowiednio dużo czasu. Można iść na łatwiznę i kupić cokolwiek lub wybrać olej w sposób bardziej świadomy.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!