Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupiłem samochód i co dalej?


daanielito

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu kupiłem Renault Megane Scenic 2.0 RXE.

 

Jutro, tj. 18.03.2014 kończy się przegląd i ubezpieczenie. Przegląd to wiem, że zrobię. Ale co z ubezpieczeniem? Mam tylko kartkę z numerem polisy i od kiedy do kiedy jest ważna od poprzedniego właściciela. Przepisać ubezpieczenie na siebie? Bo samochód będę rejestrował na dniach na siebie.

 

Wiem, że w dalszej kolejności to urząd skarbowy i później wydział komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeżeli masz fakturę zakupu to US możesz sobie darować.

2) Jedziesz na przegląd rejestracyjny - jak przejdziesz to nie ma problemu

3) Jedziesz do wydziału komunikacji

4) Załatwiasz OC - masz już tablice i auto jest przerejestrowane na Ciebie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziesz bez ważnego OC to urzędasy mają obowiązek zgłosić to do funduszu gwarancyjnego.

Polisę powinieneś uzyskać od poprzedniego właściciela. Chyba, że się skończyła to wtedy pech.

Musisz ubezpieczyć auto na siebie i wtedy do wydziału komunikacji.

Kartę pojazdu też powinieneś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz ubezpieczyć samochód skoro nie masz go przerejestrowanego na siebie?

Samochód można ubezpieczyć przed przerejestrowaniem.

Dostajesz wtedy ubezpieczanie z pustym miejscem na nowy nr rejestracyjny.

W ciągu 30 dni zgłaszasz do ubezpieczyciela nowy numer rejestracyjny i dostajesz aneks do ubezpieczenia z wpisanym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak było u mnie:

Ubezpieczenie kończyło się we środę a przerejestrować miałem w piątek.

We wtorek zawarłem nowe ubezpieczenie (byłem właścicielem samochodu) bez podawania numeru rejestracyjnego.

W piątek podałem ubezpieczycielowi mój numer rejestracyjny i dostałem aneks do polisy.

To wszystko.

Najlepiej zadzwoń do swojego ubezpieczycia i zapytaj, bo ja piszę to na podstawie swojego (Libert...) a nie wiem jak jest u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz ubezpieczyć samochód skoro nie masz go przerejestrowanego na siebie?

Normalnie. Nie ma z tym problemu.

Ubezpieczasz a potem uzupełniasz w ubezpieczalni numer rejestracyjny.

Nie robią z tego powodu problemów bo maja klienta :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!