Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - prośba o ocenę ogłoszeń


Badger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców marki i modelu. Nadszedł ten czas poszukiwania większego autka i wypadło na Megane II. Szukam, szukam, przeglądam i takie autka znalazły się na liście moich zainteresowań:

- wersja 5d, hatchback i silnik benzyna

1) auto 1

2) auto 2

3) auto 3

na otomoto i alle jakoś nic nie znalazłem...

 

Pierwsze wg opisu to krajówka, ale też najuboższa z tych 3, ale za to silnik 1,4. Nie wiem czy się obawiać tego 1,6 czy nie bo nie do końca wiem jak można sprawdzić czy wariator faz rozrządu jest ok, czy to tylko wyjdzie na serwisie w ASO.

 

Jeżeli jest coś jeszcze oprócz naklejek na tylnich nadkolach, całości wszystkich plastików w komorze silnika, oraz ogólnego dobrego spasowania zderzaków i nadkoli to proszę podajcie też czemu w tych modelach/wersjach można/należy się dokładniej przyjrzeć.

I jeszcze pytanko - gdzie w megance są numery VIN na karoserii???

 

dziękuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych ogłoszeń właściwie żaden nie jest autem pewnym.Pierwsze dwa miały naprawy lakiernicze/blacharskie.Ostatnia meganka jest tak obfotografowana,że nic nie da się powiedzieć o jej przeszłości.

Poszukaj jeszcze i może nie na tablicy (niska jakość zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer Vin masz w 3 miejsciach: na dole słupka otwierając przednie drzwi pasażera, pod szybą oraz na karoserii przy prawym przednim reflektorze po podniesieniu maski, ewentualnym zdjęciu plastikowej osłony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie sobie odpuściłem...

Trzeca - hmm - jakoś zdjęc ma znaczenie i teraz to już będę wygać podesłania zdjęć w dobrej rozdzielczości.

1) naklejek próg-nadkole tylne - nie było na żadnej ze stron - pani dała kiedyś lakier do wypolerowania i drobnych poprawek... no nie wiem - dziwne

2) warstwa wierzchnia lakieru - odchodziła ta "politura" czy jak to zwać - różnie i na nadkolach, i na progach, i zderzaku

3) stopień sfatygowania wnętrza - jakoś nie skazaywał na 135kkm

4) problemy z odpaleniem - tylko raz zapala od razu, a raz nie, i nie i nie aż wkońcu. I dodatkowo ciągle świci się ikonka klucza - nie wiem co oznacza bo menu francuskie - niby coś tylko ze świecą do wymiany

5) no i brak ESP - więc nie wiem po co o tym w ogóle było pisane

 

W trasie jeszcze oglądałem inną 1,4l - brak jednej naklejki, zderzaki w innych odcieniach, no i jak już się szyba pasażera opuściła - to już się nie podniosła :) - co też ludzie sprzedają...

 

Szukam dalej jakieś wiarygodnej wersji - z dnia na dzień wiem coraz więcej :)

 

Jeszcze pytanie o bagażnik - jak się podniesie "podłogę" tak że widać koło to w tej części "metalowej" po bogach powinno być widać jakieś takie "gluty" kleju albo czegoś podobnego czy to powinno być wyspawane na piko-belo w montowni - bo obie megi miały jakieś takie dziwne coś - szara miała w kolorze kremowym/beżowym, a ta niebieska takie mniejsze ale lekko przykalierowane (jaky jakier kładziony tylko raz - takie delikatnie błękitny - czy to powinien być tak sam lakier jak zewnętrzny???

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!