Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zmiana automatu na manula


raptus1984

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam scenika 99r automata z silnikiem 2.0 107km,padla mi automatyczna skrzynia biegów,szukam czesci do przekladki na manualna i w zwiazku z tym mam kilka pytan. Czy skrzynia np z laguny bedzie posowac i wszystko do przekladki czy tylko od scenika? od jakiego auta szukac i co ma byc w zestawie?

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, proszę większą uwagę zwracać na to co piszesz i jak piszesz. Nowe zdania piszemy wielką literą. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio opłacalne. Skrzynia, półosie, kompletne sprzęgło, drążek zmiany biegów, pedały hamulca i sprzęgła wraz z linkami, wyłączenie funkcji skrzyni automatycznej w ecu. Zastanów się nad używaną automatyczną albo regeneracją obecnej. Skrzynia prawdopodobnie JC5. Wiecej tutaj:link

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecna raz jedzie raz nie,mam do kupienia automat sprawny za 600zl lub przekladke kpl za 800,jak sprzwdzic we wlasnym zakrecie co jest nie tak z moja skrzynia?jak włacze szybko z R na D i lekko wajche do przodu dam to pojedzie a jak normalnie na D to nic sie nie dzieje błedów brak w skrzyni

 

Dodano: 18 mar 2014 - 19:52

i jeszcze pytanie jakiego oznaczenia szukac i od jakiego auta czy np od laguny 1.8 8v pasuje?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

 

Dodano: 19 mar 2014 - 19:45

ktos podpowie

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos podpowie

Jedynie ten kto taką przekładkę robił, a na tym forum jeszcze o takiej podmianie nie czytałem.

Przypuszczam że nawet w ASO niewiele się dowiesz, bo tam zaczynają od nr. VIN i dialogys pokazuje co w danym aucie jest fabrycznie wstawione i co wstawić, by nadal było jak fabryczne. Tak to wygląda w praktyce. Musiałbyś mieć VIN z auta z tego samego okresu produkcji, z tym samym silnikiem i skrzynią manualną. Na tej podstawie dowiesz się jakie wówczas do tego silnika sprzęgła, skrzynie manualne, półosie, komputery i resztę klocków wstawiali, porównać to ze swoim i wiedziałbyś co musisz u siebie zmienić.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączę szybko z R na D i lekko wajchę do przodu dam to pojedzie a jak normalnie na D to nic się nie dzieje

A pozycjoner kolega sprawdził? Może się po prostu wajcha od biegów skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąć wtyczkę i pomierzyć miernikiem przy każdym położeniu wajchy. Dodatkowo, przy każdym położeniu pozycjonera, lekko poruszaj wajchą. Jak miernik zacznie wariować, oznacza to słabe styki w pozycjonerze. Możliwe, że wystarczy tylko poprawić, podoginać styki i znów zacznie wszystko hulać.

O schemat wtyczki mnie nie pytaj, nie posiadam takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zrobiłem przekładke :) :)

 

Dodano: 22 mar 2014 - 20:37

to sie pospieszyłem,mam problem z półośiami a dokladnie z automatu nie pasuje a ta co mam jest za krótka i jak skręce to przegub to sie koło nie kręci,jak to dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem od manuala,ale okazało sie ze po skręceniu przegubu nie krecą się koła więc zamontowalem prawą z automatu bo pasuje,a lewa to masakra z automatu ma 590mm jest za krótka a znowu z manuala ma 650mm jest jak by za długo bo po skręceniu strasznie ciasno jest pomijając to ze przegubu nie można skręćic bo koło nie ruszy,koszty,skrzynia 300,reszta 250 plus łożysko oporowe 35zł noi teraz koszt tej lewej półośki jeszcze nie wiem

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach ;) :D

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :D

Nikt was nie goni :) Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas ;) ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!