Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony Eco, energy itp.


altaica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

nadal borykam się z wyborem opon dla swojego scenica. Teraz mam założone 185/65 R15 i autko całkiem ładnie sobie pomyka, oprócz hałasu, który mnie osobiście irytuje na zimówkach i większego spalania.

Stwierdziłem, że w starym samochodzie miałem oponki Michelin Energy Saver i były bardzo ciche, a dwa przy golfie, czyli niskie, dość szerokie autko całkiem wpływały na komfort i zużycie paliwa. Czy ktoś może testował opony eco, energy saver w scenicu? Czy przy takiej bryle auta są w stanie dać zauważalny efekt?

Zastanawiam się nad:

Fulda Ecocontrol

Toyo Nanoenergy 2

Hankook Kinergy eco

Tak w granicach 200zł / sztuka są wszystkie, chyba że macie swoje jakieś typy, które ładnie się spisują. Przejrzałem temat opon lato, natomiast nie znalazłem tam ciekawej propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w starszym sceniolu miałem wszystkie Continental EcoContakt EP i byłem zadowolony do tego stopnia, że nadal je polecam. Co prawda EP już nie produkują, bo zastąpiły je EcoContakt3.

Cena tych opon jest wyższa od jeszcze nowszych EcoContakt5 (ponoć za sprawą żywotności)

Moim zdaniem warto trochę dopłacić i zainwestować w te opony.

Obecnie szukam 2 takich "trójek" w odpowiedniej cenie do sceniola drugiego.(2 takie posiadam, a te poszukiwane mają zastąpić Michelin-y energy saver-y, do których nie mam zaufania, bo zrywają przyczepność nawet na suchym asfalcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz polemizować, nic to nie zmieni.... Ja wiem jak się zachowują. Wielokrotnie przy ruszaniu i ostrzejszym hamowaniu działa ASR i ABS, nawet jak jest suchy asfalt, słonecznie i ciepło.

Opony mam 3 sezony ale były z autem zakupione w grudniu 2010, z przebiegiem 119tys km, wysokość bieżnika obecnie około 3- 3,5mm. A takie ich zachowanie zaobserwowałem od początku ich użytkowania czyli od sezonu letniego 2011.

Datę produkcji musiałbym odczytać ale przypuszczam, że to pierwsze zamienniki, bo auto z września 2007. Obecny stan licznika niecałe 140 tys km, czyli opony mogą być z 2009 roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wymagajmy od opon typu ECO, że będą cudowne. Opona ECO jak sama nazwa wskazuje ma mieć niższe opory toczenia, powinna zmniejszać zużycie paliwa, wydzielanie co2 do atmosfery też powinno być niższe. Jedyną jej zaletą jest niezaprzeczalnie jej trwałość. Jeżeli chcemy, żeby trzymała się jezdni to zamiast energy saver trzeba np. primacy hp kupić. Jeżeli chodzi o Continentala to porównałbym to tak: EcoContact będzie jak normalna opona, natomiast np. PremiumContact trzyma naprawdę świetnie ale zdecydowanie kosztem jej zużycia bo były takie przypadki, że po 40 tys. nie było opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!