Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hak holowniczy a czujniki cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jest to mój pierwszy post na forum dlatego z góry sorry jeśli pojawił sie nie tam gdzie trzeba :) ale do rzeczy...mam meganke II phII z 2007 roku w wersji hatchback. potrzebuje zamontować do niej hak holowniczy. znalazłem oryginalną używkę firmy Bosal i całym oryginalnym okablowaniem wystarczy przykręcić i podpiąc wtyczki. jest tylko jedno ale... mam czujniki cofania... czy hak przy codziennej jeździe bez ciągnięcia przyczepki może powodować jakies zakłócenia w pracy czujników cofania?? tzn czy przy cofaniu mogą źle odbierać odległość od przeszkody?? i czy w moim przypadku potrzebny jest jakis dodatkowy moduł aby podłąćzyć elektrykę haka czy wystarczy wszystko podpiąć i będzie działać??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hak będzie na wprost czujnika to będzie wiecznie piszczeć :)

Odsunięty nie powinien sprawiać problemu, tylko musisz pamiętać żeby zostawić dodatkowy margines, bo czujniki będą wciąż liczyć odległość od zderzaka. I badanie techniczne zamontowanego haka zrób, bo potem może być kłopot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie hak wypadnie pomiędzy czujnikami :) wiec myślę ze nie powinno być problemu ale facet od którego chce kupić cały hak pisał ze podobno jeśli sa czujniki cofania to jest potrzebny jakiś moduł żeby czujniki nie świrowały ha ha, osobiście pierwsze słysze o czymś takim ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki będą świrować jak będzie podpięta przyczepa i włączysz wsteczny. Można jednak ten układ na dłuższy czas zdezaktywować przytrzymując przycisk przez kilka sekund, albo tylko jednorazowo klikając w przycisk dezaktywacji czujników cofania, co uciszy je do czasu wyłączenia zapłonu. Jazda bez przyczepy nie będzie takich problemów sprawiać, choć zgodnie z obecnymi przepisami nie ciągnąc nic na haku, powinien on być zdemontowany, by nic poza zderzak nie wystawało.

O samych modułach gdzieś już jest napisane na forum i z tego co pamiętam nie są one konieczne.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!