Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła awaryjne podczas hamowania


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Odświeżam lekko temat, ale połączyłem pewne fakty. Kilka dni temu miałem dłuższą podróż i pierwszy raz musiałem bardzo ostro zahamować. Wydawało mi się, że włączyły się awaryjki, ale wtedy głównie skupiałem się na sytuacji przede mną i kątem oka wydawało mi się, że coś mrugnęło 2-3 razy. Od tamtego momentu przestała działać klima i jak się okazało, zresetowały się ustawienia komputera pokładowego. Po podłączeniu pod CLIP-a komputer "uczył się" na nowo np. tego że ma klimatyzację. Czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, że Tobie też się zresetowały ustawienia od awaryjnego trybu hamowania.

 

Czyli nagła sytuacja na drodze powoduje przejście komputera również w stan awaryjny aż do czasu zajechania do serwisu? Dodam, że NIE wyświetlał się SERVICE.

 

Dodam jeszcze, że w trakcie tego hamowania załączył się ABS na 2-4 przeskoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpowiedz na kolegę wyżej nie ma, to zadam inne pytanie, na które ktoś może zna odpowiedź. Jest ono związane z tematem rozmów.

 

Jak z punktu widzenia posiadanych informacji o aucie wywnioskować czy posiada taki system mrugania awaryjnymi w przypadku nagłego hamowania ?

 

Przecież gdzieś musi to być oznaczone. VIN? Informacje w CLIP'ie ? Wersja wyposażenia ? Moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki system mrugania awaryjnymi w przypadku nagłego hamowania ?

tzw. asystent nagłego hamowania. Podobno występował w scenicach I phII pod koniec produkcji, ale jak to sprawdzić nie wiem, może ostro zahamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane w Sceniku IphII z 2001r. i Sceniku IIphII z 2006r. Przy naprawdę porządnym zahamowaniu (ale radzę próbowac zrobic to samemu i nie mieć nic luźnego w kabinie a samemu być w pasach) włączają się, po chwili sie wyłączają, zadnej wizyty w serwisie nie trzeba po takim hamowaniu planować chyba że w coś się jednak trzasnęło. Jak robiłem takie próby to mimo pasów obawiałem się ze przez przednią szybę wysiądę :-D

 

Przy czym Scenic I nie był jakąś super wersją-ot AIR taki sobie zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Scenicu (2000r) na pewno nie działa. Hamowałem nim ostro nie raz i nic się nie włączało poza abs-em.

Natomiast jak jeździłem Lalką 3 na jazdach próbnych to włączyło się kilka razy, dziwiłem się że załącza się to przy hamowaniu, które stosuję na co dzień :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm napinania pasów działa w momencie wypadku a nie hamowania. To ustrojstwo to pirotechnika - zadziała raz.

 

Co do tematu - po roku przekonałem, że u mnie awaryjną włączają się. I wyłączają po przestaniu hamowania. Leciałem z 90km/h i na drogę wylazł jeż, miałem nogę na gazie i zacząłem nagle hamować. Poza awaryjkami nie miałem wrażenia, że coś "wspomaga" hamowanie.

Podejrzewam, że działanie systemu jest uzależnione od gwałtowności reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm napinania pasów działa w momencie wypadku a nie hamowania. To ustrojstwo to pirotechnika - zadziała raz.

 

Nie myl mechanizmu napinającego pas, z napinaczem pasa :-D Szarpnij pasem, gdy nie jest zapięty - wtedy się napnie. Tak samo jest gdy " leciałbyś " w kierunku kierownicy bezwładnie - powstrzyma Ciebie przed kontaktem z kierownicą. W momencie wypadku działa napinacz pasa, a to zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie mylę - odnoszę się do tego co napisałeś. Jeżeli szarpnę pasem to on się zablokuje. Nie napnie. Chyba, że mówimy o napinaniu pasa pod wpływem zablokowania :-D

Jak działają bezwładnościowe pasy to ja wiem.

Gdybyś napisał o blokowaniu się pasów to bym nie "czepiał się" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!