Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepustnica na linkę a elektroniczna


zbiriii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po 70 tys. km. przebiegu urwał mi się w ScenicuI phII 1.6 16v pasek rozrządu. Przypuszczalnie naprawa silnika nie ma ekonomicznego uzasadnienia więc postanowiłem kupić drugi silnik. Znalazłem jeden za 700 zł., podobno po 60 tyś. przebiegu. Jest jedno ale. Silnik ten pochodzi ze scenicaI phII z 2003 roku ale ma elektroniczną przepustnicę. W moim scenicu 2001r. jest przepustnica na linkę. Może ktoś wie czy różnice są tylko w rodzaju przepustnicy i wystarczy, że podmienię przepustnicę elektroniczną na tą na linkę. Czy może są jeszcze inne różnice jak rozmieszczenie różnych czujników itp. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 70 tys. km. przebiegu

Tzn? Przebieg auta czy tyle już nim zrobiłeś? Jaki jest przebieg auta?

Jeżeli to jest oryginalny przebieg to nie brał bym się za wymianę silnika tylko zregenerował bym głowicę.

Koszt takiej naprawy poza ASO to ok. 2000-2500PLN, oczywiście da się to zrobić taniej przy dużym wkładzie pracy własnej.

Nie jestem pewien czy da się tak łatwo zamienić te przepustnice, są montowane inaczej, więc co najmniej do wymiany byłby plastikowy kolektor ssący. Nie wiem tylko czy zamontujesz manualną przepustnicę do tego nowszego silnika.

Trzeba by to dokładnie pooglądać. Reszta powinna być identyczna, ale w 100% pewny nie jestem.

Nie mniej koszt takiej przekładki będzie porównywalny z regeneracją głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to pasek miał 70tyś. przebiegu. Całe auto ma około 300. Myślę, ale nie jestem pewien że wszystko jest takie samo w obydwu silnikach. Podmiana przepustnicy powinna sprowadzić się do wymiany co najwyżej kolektora dolotowego z przepustnicą. Niestety nie jestem tego sprawdzić przed kupnem nowego silnika gdyż będzie to wysyłka.

Edytowane przez zbiriii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie odwrotną sytuacje przerabiałem z mechanicznej przepustnicy na elektryczną i nie pamiętam żeby były problemy.

 

Chętnie zrobiłbym w drugą stronę tj.z przepustnicy elektrycznej jaką posiadam, na mechaniczną. :applause: Swoją drogą czy możesz zdradzić szczegóły operacji? Przecież mechaniczna przepustnica sterowana jest prostą linką i nie ma tu żadnej filozofii. Natomiast elektryczna to potencjometr pedału gazu, całe okablowanie no i oczywiście sama przepustnica. Można prosić o opis przeszczepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!