Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Renault Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Marsyl - ja jeździłem przez 2 lata Thalią 1.4 16V 98KM i w typowo miejskiej jeździe (9 km do pracy i tyle samo z powrotem) spalanie miałem około 8-8,5 (wiosna, lato, jesień) a w zimie nawet dochodziło do 10-10,5. Jak zmieniłem na Megane II 1.6 16V to na tej samej trasie miałem 9-9,5 (jesień) i około 10 w zimie, przy czym Megane jest dużo cięższym autem (o ponad 200 kg), więc nie dziwię się, że spalanie jest większe. Ostatni rok dojeżdżam do pracy bliżej (tylko 7 km w jedną stronę), ale czasowo dłużej, bo przez centrum miasta i dużo świateł po drodze, przez co normalne spalanie to 9,5-10,5 (wiosna i jesień - bez klimy). W zimie to 10,5-10,7, podobnie jak w lecie z klimatyzacją. Bardzo duży wpływ na spalanie w mieście ma klima i średnia prędkość. Każdy pisze tylko 'w mieście' lub 'w trasie', a tak naprawdę każde 'w mieście' jest inne. U mnie średnia prędkość z komputera pokładowego nigdy w moim mieście nie przekracza 30 km/h - zazwyczaj około 28 km/h i szybciej się po prostu nie da. Niektórzy mają jazdę po mieście taką, że jadą na piątce nie zatrzymując się prawie w ogóle (wtedy mogą mieć średnią 40 i wyżej), to później nie ma się co dziwić, że im pali 7 "w mieście". Ja, jadąc w pierwszą dłuższą trasę tym autem miałem średnią powyżej 80 km/h i spalanie 6,3 (bez klimy), więc tak źle nie jest. Chociaż przeginanie w górę ze średnią w trasie też oczywiście zwiększa spalanie - trzeba to umieć wypośrodkować.

Dodam jeszcze, że zawsze staram się hamować biegami i przy jednostajnej jeździe po płaskim terenie (a takiego w Bielsku-Białej jest mało) staram się jechać na możliwie najwyższym biegu (około 1800-2000 obr/min) ale pozostałych zasad ecodrivingu nie stosuję za bardzo - lubię obroty 4000-6000 :-) Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że ostatnio czytałem jakiegoś newsa o autach koncernu VAG i ich "innowacyjnym" rozwiązaniu w automatycznych skrzyniach DSG, a mianowicie "tryb żeglowania" - przy odpuszczaniu gazu silnik jest rozłączany z kołami i pracuje na biegu jałowym, przez co auto swobodnie się toczy i spala minimalne ilości paliwa (to samo było w Trabantach, Wartburgach i Syrenkach - nazywało się to 'wolne koło', a tu VAG się chwali, że to wymyślił - szkoda słów). Przy sprzyjających warunkach samochód spali w ten sposób mniej. Kłóci się to z wpajanymi od zawsze zasadami ecodrivingu (a konkretnie z hamowaniem silnikiem w każdej możliwej sytuacji), ale jednak tak jest, sam to sprawdzałem.

Dla porównania jeździłem firmowymi Focusami z silnikiem 1.6 115KM i nie wiem jak w mieście, ale w trasie osiągnięcie spalania poniżej 7 było chyba cudem. Zwykle było to bliżej 8, a styl jazdy miałem taki sam jak moim Megane.

Edytowane przez leelook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam!

 

Są postępy, niestety nie pokażą mnie w korzystnym świetle. :unsure:

Po kilku uwagach zmieniłem podejście do pedału gazu, spalanie w mieście spadło do 8.5L

trasa 110-130km/h 6-6.5L więc wątek wyjaśniony. :) Najważniejsze że nic nie było zepsute ani wadliwe, na szczęście byłem cierpliwy i nie było przygód z mechanikiem.

Tak czy siak dziękuje wszystkim za zainteresowanie :) W skrócie żeby ktoś taki jak ja miał klarowną sytuacje:

Renault Megane II 1.6 16V spalanie przy normalnej dynamicznej jeździe:

Miasto: ok.10.5L/100km

Trasa: ok.9.5/10L/100km (prędkości +150km/h)

Spalanie przy ekonomicznej jeździe:

Miasto: ok.8.5L/100km

Trasa: ok.6L/100km (prędkości 110-130km/h)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!