Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak "klikania" po włączeniu kieru


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w moim Scenic'u II. Po włączeniu kierunkowskazów (nieważne prawy czy lewy) migacze migają, miga też kontrolka tylko nie słychać klikania. Trochę mnie to drażni bo wtedy muszę patrzyć na kontrolkę( zamiast na drogę). Problem pojawia się jak auto postoi na lekkim mrozie przez dzień, ale nie jest to regułą bo nieraz postoi a klika. Jak wyjeżdzam rano z garażu to zawsze migacze klikają. Wie ktoś o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przerywaczu jest urządzenie emitujące dźwięk "klikania" przerywacza, on sam nie klika bo jest elektroniczny a nie jak we fiacie 125 mechaniczny. więc problem jest z emiterem tego dźwięku. Nie wiem tylko czy to jest jeden i ten sam element i czy nie trzeba go wymienić w całości, żeby się sprawa poprawiła. Najpierw spróbowałbym przeczyścić styki w tym przerywaczu. Tam powinien być taki mały głośniczek to może on też nie stykać.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki snap-owi wiesz już gdzie szukać głośniczka, chociaż skoro inne dźwięki wydaje to nie będzie to on.

 

Poprawka do powyższej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że jeżeli w głośniczku słychać inne dźwięki a nie słychać tylko klikania kierunków, to przyczyna awarii nie leży po stronie głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewałem że tam jest głośniczek a nie przekaźnik jak w F125 :?:. Ale nie jestem przekonany czy ten głośniczek generuje wszystkie dzwięki we wnętrzu. A jestem nawet pewien że nie gdyż obecnie zostawiam auto z wyłączonym hamulcem ręcznym i za każdym razem jak tylko wsiadam to informuje mnie o tym radosny pisk w jakimś głośniczku a potem jeszcze głośniejszy pisk o tym że mam pusty bak a na samym końcu migacze oczywiście nie klikają. Więc albo są dwa głośniczki albo nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega wyraźnie napisał, że :

A jestem nawet pewien że nie gdyż obecnie zostawiam auto z wyłączonym hamulcem ręcznym i za każdym razem jak tylko wsiadam to informuje mnie o tym radosny pisk w jakimś głośniczku a potem jeszcze głośniejszy pisk o tym że mam pusty bak

 

więc wypowiedź:

wyciągnij zegary i sam się przekonasz że nie będzie żadnego dźwięku

 

nic chyba nie wnosi do rozwiązania powyższego problemu kolegi, po co ma te zegary wyciągać ? Będzie wtedy dźwięk od kierunków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap napisał/a:

wyciągnij zegary i sam się przekonasz że nie będzie żadnego dźwięku

 

 

nic chyba nie wnosi do rozwiązania powyższego problemu kolegi, po co ma te zegary wyciągać ? Będzie wtedy dźwięk od kierunków ??

 

no teraz to zabłysnąłeś

w zegarach jest głośniczek, KTORY ODPOWIADA ZA PIPKANIE,KLIKANIE I BUCZENIE - straciłem ochotę do kłócenia się z wami

 

Panowie- proszę o trzymanie nerwów na wodzy. Kol. Snap, przeczytaj jeszcze raz powyższe posty na spokojnie. Udowadniacie jeden drugiemu TO SAMO! Ma to sens? - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, no właśnie, sam przyznałeś, że Ty się kłócić chcesz i obrażać innych, a nie pomagać... Moja powyższa wypowiedź o treści

 

snap napisał/a:

wyciągnij zegary i sam się przekonasz że nie będzie żadnego dźwięku

 

nic chyba nie wnosi do rozwiązania powyższego problemu kolegi, po co ma te zegary wyciągać ? Będzie wtedy dźwięk od kierunków ??

miała być do przemyślenia przez Ciebie, że po co proponujesz wyciągać coś skoro nic to nie wniesie do przyczyny, ponieważ inne dźwięki generuje ten głośniczek jak napisał Pawlus.

 

Pozdrawiam i koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij te zegary (jeśli na 100% tam jest ukryty) i posprawdzaj styki. Sprawdź też podłączenie tego głośniczka.

Na sucho jak odłączysz głośniczek to można sprawdzić jego działanie podpinając go pod generator czy piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Jak już pisałem ten głośniczek kiedy nie generuje klikania genruje wszystkie inne piski i dzwięki.

Jak równiez pisałem nie mam żadnych zegarów tylko wyświetlacz. :?: Moim zdaniem jest to jakiś problem bardziej z softem auta niż ze stykami głośniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!