Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pali kiedy ma ochotę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od kilku dni czytam na forum wszystkie podobne posty ale nic takiego nie znalazłem a problem istnieje. Samochód Megan Scenic IphII 1.6 16V rok produkcji 2000 A teraz o problemie: jak w temacie pali kedy chce. Może nie być problemu i kilka dni az nagle nie ma chęci odpalenia. Otwiera się bez problemu lampka imobilajzera gaśnie normalnie, słychać pompę paliwa,rozrusznik kręci a autko nie odpala. Wystarczy pozostawić na jakiś czas albo uporczywie usiłowac uruchomić i w końcu zapali ale trochę to trwa ale nie zawsze jest na to czas.Sprawdzałem ciśnienie paliwa na listwie,jest. Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego i dalej to samo. Komputer nie pokazue żadnych błędów... Może ktos się spotkał z podobnym problemem albo ma pomysł gdzie jeszcze szukać rozwiazania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skanowane było Boschem, testerem OBDII i programem diagnostycznym dedykowanym dla Renault ale nie był to Clip...

Czy dodatkowy skan Clipem może coś wykazać?

Pytanko do lepiej ogarniających schematy elektryczne: czy zasilanie CPU jest tylko w jednym punkcie? Czy przekażnik pompy paliwa dostaje impuls z CPU? Jak jest realizowany zapłon? Czyli co jest między CPU a cewkami? Czy jeżeli pompa paliwa pracuje można stwierdzić że niema problemu z zasilaniem CPU?

 

Dodano: 15 kwi 2014 - 11:52

I zagadka chyba się wyjaśniła :) Należało jeszcze wymienić wtyczkę do czujnika...

Otóż piny zarówno we wtyczce jak i w czujniku są pozłacane. Samochód niedawno kupiony w komisie. Po pierwsze nie wiadomo ile czasu stał, po drugie silnik był myty, najprawdopodobniej wodą. To wszystko spowodowało utlenienie się pinów i w rezultacie problemy. Po wymianie czujnika i dodatkowo wtyczki już ponad tydzień nie było problemów :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

I zagadka chyba się wyjaśniła :) Należało jeszcze wymienić wtyczkę do czujnika...

Mam identyczny problem w Megane I.

Być może powód jest ten sam. Myślę, że w megance układ jest podobny.

Ale... o wtyczce jakiego czujnika piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!