Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana głośników w Renault Scenic II na Hertz DSK 130


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeczytałem kilka wątków w temacie car-audio w Scenicach II. Kupiłem sławetne Hertz'e 130 DSK z tweeterkami. Wymieniłem w weekend i tu moje spostrzeżenia:

1) Fabryczne głośniki wyglądają jak zabawkowe, obudowa z plastiku, 3x lżejsze niż Hertz'e, magnes kilka razy mniejszy w porównaniu do Hertz'ów

2) Żeby zamontować Hertz'e musiałem na szlifierce spiłować jedno ucho na śrubę (żółta strzałka) drugie ucho musiałem przypiłować (strzałka niebieska) musiałem również zdjąć pomarańczowy plastik (strzałka różowa) - inaczej głośnik nie wszedłby w ogóle w otwór, gdzie był głośnik fabryczny.

post-39251-0-68294900-1398154961_thumb.jpg

3) Pomimo zdjęcia plastikowej pomarańczowej obudowy, głośnik nie mieści się w miejscu fabrycznego, żeby go dokręcić trzeba go docisnąć.

4) Myślałem, że usłyszę WOW, ale niestety nie. W poprzednim samochodzie jak wymieniłem fabryczne głośniki Fiata na Lanzary, to było wow. Podobnie jak kolega tutaj spodziewałem się fajnego zwartego basu, niestety nie widzę dużej różnicy.

5) Czy to wina tego, że głośnik dociska do plastikowej osłony z tyłu? Można ją wyciąć? Bo nie mam dostępu do opalarki...

6) Czy zwrotnica w zestawie musi być zamontowana, żeby zamontować tweeterki? Czy fabrycznie też jest jakaś zwrotnica i wystarczy wymienić tweeterki?

 

Pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie, bo nie chcę się bawić w dodatkowy wzmacniacz. Czy radio Pioneer DEH3100UB 4x50W RMS max, 4x22W RMS stałej będzie już lepsze do tych głośników HERTZ DSK 130? W poprzednim aucie miałem jakieś radio Pioneera DEH 2100 chyba i 16,5cm Lanzary i ładnie to grało.

6) Czy zwrotnica w zestawie musi być zamontowana, żeby zamontować tweeterki? Czy fabrycznie też jest jakaś zwrotnica i wystarczy wymienić tweeterki?

Czy w takim razie fabrycznie jest jakaś zwrotnica? Jeśli nie ma to jak jest rozdział sygnału między woofery i tweetery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie ma zwrotnicy. W przypadku megane II sygnał na tweetery i woofery rozchodzi się za kostką ISO - podejrzewam, że w SCENICach jest tak samo. Łopatologicznie - po to jest zwrotnica by ją zamontować. pc131 nie wiem jak Hertze, ale w zeszłym tygodniu zamontowałem Helixy B52C do mojej Megany pod Pioneer DEH4200SD i jest lepiej. Zdecydowałem się na Helixa ze względu na łagodniejsze wysokie tony. Opiszę dokładniej o ile jest lepiej - jak głośniki trochę pograją - nie pracowały jeszcze dłużej niż 10h. Co do osłny - wycinać, czy nie? Moim zdaniem głośnik powinien mieć trochę przestrzeni za sobą - szczelna osłona(wymodelowana za pomocą opalarki) pogarsza jakość dzwięku. Odradzam również zabezpieczanie głośnika przed wodą za pomocą uszczelnienia kosza srebrną taśmą. Z takim rozwiązaniem spotkałem się http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=36&t=757. Zamiast ucinać mocowanie głośnika - można je zwyczajnie wygiąć za pomocą kombinerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie wiem gdzie ta kostka ISO rozdziela sygnał do tweeterka i woofera fabrycznie, nie wiem z tego powodu jak to połączyć (zwrotnicę HERTZA), gdzie ta kostka ISO jest w scenicu II. Właśnie zamierzam zapodać radyjko PIONEERA DEX3100UB bo zależy mi na USB i mp3. Nie potrzebuję tuby w bagażniku i BOOM BOOM, chcę poczuć growl gitary basowej :) W moim wypadku chyba tą fabryczną osłonę bym wyciął zwyczajnie. Mocowanie głośnika już uciąłem. Myślałem jeszcze wyciszyć drzwi taśmą dekarską. Robiłem tak w fiacie bravo 1 i efekt był wow :) choć od razu zmieniłem radio z fabrycznego na pioneera i głośniki z fabrycznych na Lanzary. kamakaze Ty miałeś osłonę za głośnikiem? Jak sobie poradziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pc131 osłonę wyciąłem za pomocą Dremelka z tarczą, następnie wyszlifowałem krawędzie. Osłony nie trzeba wycinać w całości - ja pozbyłem się tylko cześci, zostawiając "daszek" nad głośnikiem. Radio będziesz montował sam, czy ktoś to zrobi za Ciebie? Tu masz linka do kostki (tak na szybko) Cięcie widzisz z czarnej kostki brązowe kabelki wychodzące podwójnie? To są minusowe kable z przednich głośników (lewej strony) na prawo od brązowych masz przewody plusowe(zielone mało widoczne na zdjęciu). Grubsze to woofery, a cieńsze tweetery (powinny być splecione +i- TW i WF). Przecinasz kabelki - do grubszych przykręcasz zwrotnice (IN)a na wyjściu ze zwrotki odpowiednio TW cieńsze i WF grubsze:) Druga zwrotka na prawą stronę tak samo i tyle.

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

 

Kolego Aston76, link który zamieściłem nie odnosi się do mojego zdjęcia. Korzystając z materiałów do nas nie należących winno podać się źródło, co też uczyniłem. Dziwne, linki z portali aukcyjnych można wykorzystywać, a zdjęcie, które miało ułatwić rozwiązanie problemu użytkownikowi pc131 zostało usunięte.

Edytowane przez kamakaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!