Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Konserwacja podwozia.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ale szczerze mówiąc nie widziałem lepiej zabezpieczonego samochodu niż meganka II

Zgadza się samochód jest dobrze zabezpieczony ale nie niezniszczalny. Zajrzyj pod tylne nadkola, na wysokości progu pewnikiem masz brązowa plamę. Brat tłumaczy że w Megi 2 często właśnie tam się to pojawia. Zawodowo klepie renówki od 20 lat więc chyba mogę mu zaufać . U mnie właśnie takie coś występuje. Inna sprawa rant klapy bagażnika ( kombiak), u mnie jest mocno poobijany i pojawiają się purchle. Muszę to zrobić w tym roku. Ale reszta samochodu jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod tylne nadkola, na wysokości progu pewnikiem masz brązowa plamę. Brat tłumaczy że w Megi 2 często właśnie tam się to pojawia.

Witaj kolego a możesz ewentualną lokalizację przedstawić jako foto swojego elementu. Rozumiem, że aby zobaczyć brązową plamę to trzeba ściągnąć tylne nadkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że aby zobaczyć brązową plamę to trzeba ściągnąć tylne nadkole?

Jak są dobrze załozone nakola, to pod nimi nie powinno być rdzy. W mojej megance z tyłu nie było nakoli i we wnęce od strony wlewu paliwa były wręcz fenomenalne warunki dla rudej. Na szczeście w porę się tym zainetresowałem, że nie zdążyła się tam zagościć. Usunąłem złogi błota, wymyłem, położyłem warstwę smargum'u i założyłem nakola. Powinno wystarczyć do końca bytu meganki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W załączeniu zdjęcia. Rdza pojawia się mniej więcej na wysokości łączenia elementów plastikowego nadkola.

W moim aucie wygląda to tak. Jakość zdjęć słaba bo robiona telefonem z założenia służącym do dzwonienia :)

thumb_hosting_zdjec_1432274058__zdjecie0084.jpg thumb_hosting_zdjec_1432274129__zdjecie0085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Te stare minie, to o ile pamiętam były robione na bazie pokostu.

Tak , to pokost + tlenek ołowiu (dawniej). Czy ktos stosuje może preparat Rust-Check? Jak to się sprawdza?

 

Dzięki Gimak.

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos stosuje może preparat Rust-Check? Jak to się sprawdza?

Tak, sam tego nie stosowałem, to dałem zastosować prawie 3 lata temu w 12 letniej megance. Jak to się sprawdza, trudno po 3 latach jednoznacznie odpowiedzieć, ale jeszcze teraz konserwacja wychodzi, więc raczej dobrze penetruje i tym samym zabezpiecza. To może być minus dla estetów, bo przez to że ten środek pełza (penetruje), trzeba częściej myć nadwozie, ale o tym uprzedził mnie gość u którego to robiłem. Trochę zaskoczyła mnie sytuacja, jak córka (ona jeździ meganką) przejeżdżając przez próg spowalniający obtarła podwozie i w tym miejscu dosyć duża powierzchnia pozbawiona była powłoki ochronnej, a po około 2 miesiącach chciałem przed zimą nałożyć w tym miejscu bitgum, to stwierdziłem, że cała powierzchnia powozia pokryta jest jednolitą warstwą tego środka. Teraz przymierzam się do zastosowania tego środka w corolli. I jeszcze jedno środek ten należy nakładać jak jest ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!