Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem prosić o poradę w sprawie sprzęgła. Mam problem z szarpaniem silnika (1.4) przy ruszaniu i wiem, że temat jest już oklepany na forum, ale w zasadzie to jedni piszą o szarpaniu na zimnym silniku, inni na ciepłym i sam już nie wiem, czy to ten sam problem. U mnie pojawia się to na zimnym silniku przez około 5-6 ruszań i o wiele gorzej wygląda przy ruszaniu na skręconych kołach. Stuka mi strasznie przednie zawieszenie (zapewne potęguje to szarpanie) i już jestem umówiony w warsztacie, a dodatkowo chciałbym wymienić sprzęgło i poduchy, żeby to wytępić do zera. Czy moglibyście mi doradzić czy jest sens inwestować w droższe sprzęgło ? Która firma prezentuje się najlepiej i czy powinno zostać też wymienione koło zamachowe ? Jeśli tak to jaki jest koszt takiej operacji u przeciętnego pana Stasia ? Naprawdę jestem zadowolony z tego autka i chciałbym nim z 2-3 latka pojeździć, więc naprawiam wszelkie awarie z marszu i została tylko ta szarpanina. Z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny w 100% że potrzebujesz wymiany sprzęgła?. Szarpanie może się objawiać przez zerwane poduszki i ja bym na to stawiał. Bo jeżeli nie potrzeba wymiany sprzęgła nie ślizga, nie buczy łożysko to na jakiego ciorta pchać się w koszta. Lepiej za te pieniądze kupić dobre poduchy i cieszyć się jazdą. Przy skręconych kołach stukanie pukanie to oznaka przegubu. Zobacz czy nie leje smarem albo mieszek nie jest spękany, rozerwany.

A więc składając do kupy to co napisałem. Sprawdź sobie sprzęgło zaciągnij ręczny i ruszaj z 2-go biegu. Jeżeli zgaśnie, to wszystko jest ok. Druga możliwość na prostej drodze rozpędź bezpiecznie autko do najwyższego biegu i zejdź do 1.5 tyś obrotów po czym wciśnij gaz do deski. Jeżeli obroty będą rosły nieproporcjonalnie do prędkości czyli się ślizga.

Przegub to sprawdzisz wchodząc pod autko i sprawdzając mieszki czy nie są uciapane smarem.

 

Btw. Stuki o których piszesz też mogą powodować walnięte poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka jest już wymieniona. Walnięta była ta koło skrzyni i silnik leży już sztywno, bo wcześniej jeśli będąc rozpędzonym puściłem gaz, jak do hamowania silnikiem i przycisnąłem ponownie to było czuć, że silnik przesuwa się przód-tył dość znacznie. Druga sprawa to nie widzę powiązania z poduchami, ponieważ problem nie występuje zawsze. Tylko przez pierwsze 3-4 ruszania po nocy, kiedy jest kompletnie zimny. A jeśli chodzi o samo sprzęgło to już sprawdzałem czy się nie ślizga i nie ma z tym problemu, ALE:

- bardzo późno bierze

- robię krótkie trasy do pracy, więc w zasadzie szarpie nim za każdym razem, kiedy ruszam Z bądź DO pracy. Jest to baaaardzo wkurzające.

 

Dodano: 26 kwi 2014 - 19:23

A druga sprawa, że jeśli szarpie od sprzęgła, a ono i tak dobrze chodzi ( nie ślizga się itp. ) to nic mi z tego bo są to takie wibracje, że co chwilę będę wymieniał poduchy itd.

 

Przyznaję, że wolałbym sprzęgła nie wymieniać, ale nie chcę co chwila zajmować się zerwanymi poduchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!