Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka świec żarowych


krzycho36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , mam pytanie czy wymiana rozrządu ma coś wspólnego ze świecami żarowymi a konkretnie z kontrolką tych świec?

Dzisiaj odebrałem auto po wymianie rozrządu i wracając zauważyłem że czasami zapala się i gaśnie zaraz kontrolka świec żarowych.

Przed wymianą wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ,jutro pokombinuję.

Może to zwykły przypadek że tak się stało.

 

Dodano: 04 maj 2014 - 18:25

Odpięcie EGR nic nie dało.Jakieś pomysły?

Auto zbiera się normalnie i jeździ też normalnie,tylko czsami błyśnie ta kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale sprawdziłbym to głębiej. W moim aucie przed pęknięciem paska rozrządu zapaliła się właśnie kontrolka od świec żarowych - bo ona prawdopodobnie nie jest tylko od świec, ale jeszcze od czegoś. Więc może mieć to związek z wymianą rozrządu którą robiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie znalazłem przyczynę swoich problemów zarówno z kontrolką jak i problemami z odpalaniem które pojawiły się później.

Po podpięciu komputera pojawił się komunikat ,,czujnik położenia wałka rozrządu poza zakresem,,.

Autko wróciło do warsztatu i teraz nie wiem czy Panowie nie zwalili roboty z rozrządem i czy to zbieg okoliczności że padł czujnik,oraz ostatnie pytanie czy trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu jeszcze raz?

 

Problem rozwiązany.Wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu i problem znikł.

Edytowane przez krzycho36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekJac

Ta kontrolka jest ogólnie od elektroniki, może oznaczać sporo innych rzeczy związanych z elektroniką. Tylko podpięcie pod kompa wyjaśnia o co chodzi, u mnie np. był to przepływomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie, problem kontrolki powrócił, ale pod innymi objawami: po przekręceniu kluczyka kontrolka po chwili gaśnie i auto odpala normalnie ale po odpaleniu po chwili zapala się ta kontrolka i nie gaśnie. Auto jeździ normalnie, zbiera się i nie kopci, tylko świeci kontrolka. Co to może być: błąd wtrysku, któraś świeca padła, nie mam pojęcia, przejechałem dzisiaj ok 300 km ale nie zauważyłem nic po za tym że świeci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!